do góry
Pobieranie danych...
Powrót do menu głównego
 • Wyrównanie podstawy wymiaru składek do minimalnej pensji osoby przebywającej na urlopie wychowawczym

  data dodania: 11.02.2019

  PROBLEM: Pracownica samorządowej jednostki budżetowej jest zatrudniona w pełnym wymiarze czasu pracy. Od kwietnia 2016 r. przebywa na urlopie wychowawczym. Jej wynagrodzenie przyjmowane do obliczania podstawy składek emerytalno-rentowych składało się z wynagrodzenia zasadniczego niższego niż minimalne i dodatku stażowego. Ile powinna wynosić podstawa składek w 2019 r.? Czy 2250 zł i czy należy doliczyć dodatek za wysługę lat?

 • Składki ZUS w razie przejścia na urlop wychowawczy w trakcie miesiąca

  data dodania: 31.10.2018

  PYTANIE: Pracownica złożyła wniosek o urlop wychowawczy w okresie od 15 listopada 2018 r. do 31 sierpnia 2019 r. W jaki sposób należy ustalić podstawę składek na ubezpieczenia społeczne za listopad 2018 r.?

 • Jak wzrost minimalnego wynagrodzenia wpłynie na świadczenia pracownicze i składki na ubezpieczenie społeczne

  data dodania: 03.01.2017

  Od nowego roku minimalne wynagrodzenie za pracę wynosi 2 tys. zł. Wraz z najniższą pensją wzrosły też zależne od niej świadczenia pracownicze, np. dodatek za pracę w porze nocnej, wynagrodzenie za czas gotowości do pracy i przestój, odprawa z tytułu zwolnień grupowych. Wzrost kwoty minimalnego wynagrodzenia powoduje podwyżkę wysokości najniższej podstawy wymiaru składek na ubezpieczenie społeczne.

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od INFORRB Platforma Rachunkowości Budżetowej i Prawa Pracy
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK