do góry
Pobieranie danych...
Powrót do menu głównego
 • Jak powierzyć pracownikowi mienie należące do pracodawcy

  data dodania: 13.04.2018

  PROBLEM: Kierownik jednostki zdecydował o powierzeniu pracownikowi laptopa, będącego własnością jednostki, aby ułatwić mu wykonywanie obowiązków służbowych. W jaki sposób prawidłowo dokonać takiego powierzenia, aby pracownik odpowiadał za ten sprzęt? Czy pracownik ten powinien pisemnie wyrazić zgodę na poniesienie odpowiedzialności za laptopa?

 • Kiedy pracodawca może domagać się od pracownika odszkodowania za wyrządzoną szkodę

  data dodania: 03.04.2018

  Problem: Pracownik jednostki na skutek nienależytego wykonania swoich obowiązków uszkodził sprzęt medyczny, koszt jego naprawy wyniósł 1150 zł. Pracodawca ukarał pracownika naganą oraz zażądał dodatkowo rekompensaty wyrządzonej mu szkody. Pracownik jednak odmawia zapłaty odszkodowania, gdyż nie ma zawartej z pracodawcą umowy o odpowiedzialności majątkowej za mienie znajdujące się w placówce. Czy w tej sytuacji pracodawca może domagać się od pracownika odszkodowania?

 • Odszkodowanie za zalanie budynku – nowy paragraf 095 czy 097?

  data dodania: 13.10.2017

  Pytanie: W wyniku nawałnic ponieśliśmy szkody. Czy odszkodowanie uzyskane od firmy ubezpieczeniowej za zalanie budynku przedszkola powinnam ująć w paragrafie 097 „Wpływy z różnych dochodów”, czy w nowym paragrafie 095 „Wpływy z tytułu kar i odszkodowań wynikających z umów”?

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od INFORRB Platforma Rachunkowości Budżetowej i Prawa Pracy
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK