do góry
Pobieranie danych...
zamknij
Powrót do menu głównego
 
drukuj pomniejsz czcionkę pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę
Rachunkowość Budżetowa 19/2017, data dodania: 03.10.2017

Porada aktualna na dzień 23-10-2017

Ustalanie opłaty za udostępnianie informacji publicznej

PROBLEM: Czy organ władzy państwowej może ustalać opłatę za udostępnienie informacji publicznej w dowolnej wysokości? Czy od usługi odpłatnego udostępniania informacji publicznej należny jest VAT? ODPOWIEDŹ: Nie, ustalona przez organ wysokość opłaty za udostępnienie informacji publicznej nie może być dowolna. Musi ona uwzględniać koszty rzeczywiste, poniesione w celu przygotowania tej informacji. Odpłatne udostępnianie informacji publicznej nie podlega VAT. UZASADNIENIE: Prawo dostępu do informacji o sprawach publicznych przysługuje każdemu obywatelowi (art. 1 ust. 1 i art. 2 ust. 1 ustawy z...

(...)


Treści dostępne dla abonentów INFORRB Platformy Rachunkowości Budżetowej i Prawa Pracy.
Jeżeli nie masz dostępu to zamów w atrakcyjnej cenie!
Mam dostęp Nie mam dostępu

Zaloguj się

Problemy z logowaniem?
Kliknij tutaj »