do góry
Pobieranie danych...
zamknij
Powrót do menu głównego
 
drukuj pomniejsz czcionkę pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę
Rachunkowość Budżetowa 13-14/2017 [dodatek: Rachunkowość w instytucjach pomocy społecznej], data dodania: 01.07.2017

Porada aktualna na dzień 25-09-2017

Czy pozostawanie na utrzymaniu wyłącza samotne gospodarowanie

Czy pozostawanie wnioskującego o zasiłek stały na utrzymaniu osoby, z którą mieszka, wyłącza uznanie go za samotnie gospodarującego? Tak, pozostawanie na utrzymaniu osoby, z którą się mieszka oznacza wspólne gospodarowanie, a więc fakt ten wyklucza uznanie za osobę samotnie gospodarującą. Osobą samotnie gospodarującą, zgodnie z art. 6 pkt 10 ustawy z 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (dalej: ustawa o pomocy społecznej), jest osoba prowadząca jednoosobowe gospodarstwo domowe. Prowadzenie jednoosobowego gospodarstwa jest możliwe pod warunkiem posiadania stałego dochodu, z...

(...)


Treści dostępne dla abonentów INFORRB Platformy Rachunkowości Budżetowej i Prawa Pracy.
Jeżeli nie masz dostępu to zamów w atrakcyjnej cenie!
Mam dostęp Nie mam dostępu

Zaloguj się

Problemy z logowaniem?
Kliknij tutaj »