do góry
Pobieranie danych...
zamknij
Powrót do menu głównego
 
drukuj pomniejsz czcionkę pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę
Rachunkowość Budżetowa 11/2017, data dodania: 06.06.2017

Porada aktualna na dzień 17-12-2017

Czy nagrodę pieniężną otrzymaną w konkursie należy opodatkować VAT

Jedna ze szkół będąca jednostką budżetową naszej gminy wzięła udział w konkursie, który polegał na zebraniu jak największej ilości zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz zużytych baterii i akumulatorów. Szkoła za zbiórkę odpadów otrzymała nagrodę. Czy z tego tytułu macierzysta dla szkoły gmina powinna odprowadzić VAT? Nie, gmina (ani szkoła) nie ma obowiązku odprowadzania VAT od otrzymanej nagrody pieniężnej. Katalog czynności podlegających opodatkowaniu VAT określa art. 5 ustawy z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (dalej:...

(...)


Treści dostępne dla abonentów INFORRB Platformy Rachunkowości Budżetowej i Prawa Pracy.
Jeżeli nie masz dostępu to zamów w atrakcyjnej cenie!
Mam dostęp Nie mam dostępu

Zaloguj się

Problemy z logowaniem?
Kliknij tutaj »

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od INFORRB Platforma Rachunkowości Budżetowej i Prawa Pracy
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK