do góry
Pobieranie danych...
zamknij
Powrót do menu głównego
 
drukuj pomniejsz czcionkę pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę
Rachunkowość Budżetowa 10/2017, data dodania: 19.05.2017

Porada aktualna na dzień 24-07-2017

Wysokość VAT z tytułu sprzedaży przez szpital używanych komputerów

Szpital zamierza sprzedać używane komputery. Jaką stawkę VAT należy zastosować? Wysokość VAT zależy od tego, czy spełnione są warunki zwolnienia, o którym mowa w art. 43 ust. 1 pkt 2 ustawy z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (dalej: ustawa o VAT). Dostawy (sprzedaż) komputerów są, co do zasady, opodatkowane według stawki podstawowej 23% VAT (art. 41 ust. 1 w zw. z art. 146a pkt 1 ustawy o VAT). Jednak na podstawie art. 43 ust. 1...

(...)


Treści dostępne dla abonentów INFORRB Platformy Rachunkowości Budżetowej i Prawa Pracy.
Jeżeli nie masz dostępu to zamów w atrakcyjnej cenie!
Mam dostęp Nie mam dostępu

Zaloguj się

Problemy z logowaniem?
Kliknij tutaj »