do góry
Pobieranie danych...
Powrót do menu głównego
 
drukuj pomniejsz czcionkę pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę
Rachunkowość Budżetowa 23/2019 [dodatek: Rachunkowość w oświacie], data dodania: 03.12.2019

Porada aktualna na dzień 06-12-2019

Nauczycielski dodatek wiejski w ZUS RPA

PROBLEM: Czy w raporcie ZUS RPA należy wykazać kwotę dodatku wiejskiego przysługującego nauczycielowi za czas choroby? ODPOWIEDŹ: Tak. Kwotę dodatku wiejskiego przysługującego pracownikowi w pełnej wysokości za czas choroby należy wykazać w części III D raportu ZUS RPA. UZASADNIENIE: W myśl art. 54 ust. 5 ustawy z 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela, nauczycielowi posiadającemu kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela, zatrudnionemu na terenie wsi lub w mieście liczącym do 5000 mieszkańców, przysługuje odrębny dodatek w wysokości 10% wynagrodzenia zasadniczego,...

(...)


Treści dostępne dla abonentów INFORRB Platformy Rachunkowości Budżetowej i Prawa Pracy.
Jeżeli nie masz dostępu to zamów w atrakcyjnej cenie!
Mam dostęp Nie mam dostępu

Zaloguj się

Problemy z logowaniem?
Kliknij tutaj »

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od INFORRB Platforma Rachunkowości Budżetowej i Prawa Pracy
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK