do góry
Pobieranie danych...
Powrót do menu głównego
 
drukuj pomniejsz czcionkę pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę
Rachunkowość Budżetowa 9/2019, data dodania: 11.04.2019

Porada aktualna na dzień 23-04-2019

Zapłata podatku od nieruchomości przez posłańca

PROBLEM: Czy spółka A może zapłacić podatek od nieruchomości za spółkę B, gdy ze złożonego oświadczenia wynika, iż działa w tym wypadku w charakterze posłańca? ODPOWIEDŹ: Zagadnienie jest sporne w orzecznictwie. Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w wydawanych interpretacjach "sceptycznie" odnosi się do kwestii posłańca i taki pogląd przeważa także w orzecznictwie sądów. UZASADNIENIE: Zasadą jest, że zapłata podatku powinna zostać dokonana bezpośrednio przez podatnika. Z art. 62b § 1 ustawy z 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (dalej: Ordynacja...

(...)


Treści dostępne dla abonentów INFORRB Platformy Rachunkowości Budżetowej i Prawa Pracy.
Jeżeli nie masz dostępu to zamów w atrakcyjnej cenie!
Mam dostęp Nie mam dostępu

Zaloguj się

Problemy z logowaniem?
Kliknij tutaj »

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od INFORRB Platforma Rachunkowości Budżetowej i Prawa Pracy
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK