do góry
Pobieranie danych...
zamknij
Powrót do menu głównego
 
drukuj pomniejsz czcionkę pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę
Poradnik Rachunkowości Budżetowej 8/2018, data dodania: 27.07.2018

Porada aktualna na dzień 16-10-2018

Czy w sprawie pobierania równowartości 40 euro trzeba wydać zarządzenie?

Pytanie: Czy jednostka samorządu terytorialnego może pobierać od dłużników zryczałtowane koszty windykacyjne, tj. równowartość 40 euro? Czy w tym zakresie trzeba wydać stosowne zarządzenie wewnętrzne? Odpowiedź: Tak, jednostka samorządu terytorialnego pobiera od dłużników zryczałtowane koszty windykacyjne o równowartości 40 euro. Nie wydaje się w tym zakresie żadnych zarządzeń. Zwrot kosztów odzyskiwania należności wynika z art. 10 ustawy z 8 marca 2013 r. o terminach zapłaty w transakcjach handlowych (j.t. Dz.U. z 2016 r. poz. 684 z późn.zm.). Przepis ten w...

(...)


Treści dostępne dla abonentów INFORRB Platformy Rachunkowości Budżetowej i Prawa Pracy.
Jeżeli nie masz dostępu to zamów w atrakcyjnej cenie!
Mam dostęp Nie mam dostępu

Zaloguj się

Problemy z logowaniem?
Kliknij tutaj »

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od INFORRB Platforma Rachunkowości Budżetowej i Prawa Pracy
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK