do góry
Pobieranie danych...
Powrót do menu głównego
 
drukuj pomniejsz czcionkę pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę
Rachunkowość Budżetowa 20/2017, data dodania: 19.10.2017

Porada aktualna na dzień 16-11-2018*

*Z dniem 13 stycznia 2018 r. przestaje obowiązywać rozporządzenie Ministra Finansów z 16 stycznia 2014 r. w sprawie sprawozdawczości budżetowej – j.t. Dz.U. z 2016 r. poz. 1015. Uchylone rozporządzenie zostaje zastąpione Rozporządzeniem Ministra Finansów z 9 stycznia 2018 r. w sprawie sprawozdawczości budżetowej (Dz.U. z 2018 r. poz. 109)

Klasyfikacja budżetowa wpłat do OPS

Ośrodek pomocy społecznej otrzymuje wpłaty na konto i do kasy od osób fizycznych z przeznaczeniem na działalność w zakresie pomocy społecznej oraz odszkodowania na utracone mienie od firmy ubezpieczeniowej. Czy wymienione wpłaty można zaksięgować odpowiednio w § 096 i § 097, a następnie wykazać w sprawozdaniu Rb-27S? Zakwalifikowanie w sposób niebudzący wątpliwości dochodów ośrodka pomocy społecznej (dalej: OPS) w postaci darowizn oraz odszkodowań wiąże się z precyzyjnym ustaleniem charakteru otrzymywanych środków. W świetle zapisów art. 5 ust. 2 pkt 5...

(...)


Treści dostępne dla abonentów INFORRB Platformy Rachunkowości Budżetowej i Prawa Pracy.
Jeżeli nie masz dostępu to zamów w atrakcyjnej cenie!
Mam dostęp Nie mam dostępu

Zaloguj się

Problemy z logowaniem?
Kliknij tutaj »

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od INFORRB Platforma Rachunkowości Budżetowej i Prawa Pracy
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK