do góry
Pobieranie danych...
zamknij
Powrót do menu głównego
 
drukuj pomniejsz czcionkę pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę
Rachunkowość Budżetowa 19/2017 [dodatek: Rachunkowość w instytucjach pomocy społecznej], data dodania: 02.10.2017

Porada aktualna na dzień 22-11-2017

Prawo do dodatku z tytułu samotnego wychowywania dziecka

PROBLEM: Czy dodatek z tytułu samotnego wychowywania dziecka przysługuje każdemu samotnemu rodzicowi? ODPOWIEDŹ: Nie, dodatek ten przysługuje osobie mającej prawo do zasiłku rodzinnego, która ponadto samotnie wychowuje dziecko, na rzecz którego od drugiego z rodziców nie zostało zasądzone świadczenie alimentacyjne z powodów wymienionych w art. 11a ust. 1 ustawy z 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (dalej: ustawa o świadczeniach rodzinnych). UZASADNIENIE: Osobom uprawnionym do zasiłku rodzinnego, którzy samotnie wychowują dziecko, przysługuje z tego tytułu dodatek do tego zasiłku...

(...)


Treści dostępne dla abonentów INFORRB Platformy Rachunkowości Budżetowej i Prawa Pracy.
Jeżeli nie masz dostępu to zamów w atrakcyjnej cenie!
Mam dostęp Nie mam dostępu

Zaloguj się

Problemy z logowaniem?
Kliknij tutaj »