do góry
Pobieranie danych...
Powrót do menu głównego
 
drukuj pomniejsz czcionkę pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę
Rachunkowość Budżetowa 8/2018, data dodania: 09.04.2018

Porada aktualna na dzień 15-12-2018

Świadczenia rodzinne dla cudzoziemca

PROBLEM: Czy cudzoziemiec, którego małżonek przebywa poza Polską, ma prawo do świadczenia rodzinnego? ODPOWIEDŹ: Tak, takie stanowisko przyjmuje NSA, zgodnie z którym - na zasadzie wyjątku - cudzoziemiec przebywający na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (RP) jedynie z częścią rodziny może otrzymać świadczenia rodzinne. Źródłem wyjątku jest wykładnia systemowa oraz Konstytucja RP. UZASADNIENIE: Zasada, że cudzoziemiec otrzymujący świadczenia rodzinne przebywa na terenie Polski z całą rodziną, wynika z dwóch przepisów. Pierwszy to art. 1 ust. 2 pkt 2 lit. c ustawy z...

(...)


Treści dostępne dla abonentów INFORRB Platformy Rachunkowości Budżetowej i Prawa Pracy.
Jeżeli nie masz dostępu to zamów w atrakcyjnej cenie!
Mam dostęp Nie mam dostępu

Zaloguj się

Problemy z logowaniem?
Kliknij tutaj »

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od INFORRB Platforma Rachunkowości Budżetowej i Prawa Pracy
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK