do góry
Pobieranie danych...
zamknij
Powrót do menu głównego
 
drukuj pomniejsz czcionkę pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę
Rachunkowość Budżetowa 19/2017, data dodania: 02.10.2017

Porada aktualna na dzień 23-10-2017

Czasowe powierzenie innej pracy pracownikowi samorządowemu

PROBLEM: W jakiej sytuacji możliwe jest czasowe powierzenie pracownikowi samorządowemu innej pracy? Czy w tym okresie można mu zwiększyć wynagrodzenie? ODPOWIEDŹ: Jeżeli wymagają tego potrzeby jednostki, pracownikowi samorządowemu pracodawca może czasowo powierzyć wykonywanie innej pracy niż określona w umowie o pracę (art. 21 ustawy z 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych; dalej: ustawa o pracownikach samorządowych). Oceny wystąpienia przesłanki "potrzeby jednostki" dokonuje pracodawca. W okresie czasowego powierzenia innej pracy pracownikowi samorządowemu przysługuje wynagrodzenie stosowne do wykonywanej pracy, nie niższe...

(...)


Treści dostępne dla abonentów INFORRB Platformy Rachunkowości Budżetowej i Prawa Pracy.
Jeżeli nie masz dostępu to zamów w atrakcyjnej cenie!
Mam dostęp Nie mam dostępu

Zaloguj się

Problemy z logowaniem?
Kliknij tutaj »