do góry
Pobieranie danych...
zamknij
Powrót do menu głównego
 
drukuj pomniejsz czcionkę pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę
Poradnik Rachunkowości Budżetowej 11/2018, data dodania: 23.10.2018

Porada aktualna na dzień 14-11-2018

Czy świadczenie urlopowe przysługuje nauczycielowi przebywającemu na urlopie wychowawczym?

Pytanie: Czy nauczyciel przebywający w danym roku na urlopie wychowawczym ma prawo do świadczenia urlopowego? Odpowiedź: Tak. Świadczenie urlopowe jest wypłacane nauczycielom z odpisu na ZFŚS w wysokości odpisu podstawowego, który określa ustawa o ZFŚS (art. 53 ust. 1a Karty Nauczyciela). Powinno być wypłacone nauczycielom do końca sierpnia każdego roku. Nie ma jednak przeszkód, aby nauczyciele otrzymali świadczenie w czerwcu, przed wakacjami i urlopem wypoczynkowym. Świadczenie urlopowe wypłaca się w wysokości proporcjonalnej do wymiaru czasu pracy i okresu zatrudnienia nauczyciela...

(...)


Treści dostępne dla abonentów INFORRB Platformy Rachunkowości Budżetowej i Prawa Pracy.
Jeżeli nie masz dostępu to zamów w atrakcyjnej cenie!
Mam dostęp Nie mam dostępu

Zaloguj się

Problemy z logowaniem?
Kliknij tutaj »

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od INFORRB Platforma Rachunkowości Budżetowej i Prawa Pracy
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK