do góry
Pobieranie danych...
zamknij
Powrót do menu głównego
 
drukuj pomniejsz czcionkę pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę
Gazeta Samorządu i Administracji 10/2017, data dodania: 02.10.2017

Porada aktualna na dzień 20-10-2017

Czy ofiarom nawałnic trzeba wystawiać PIT-8C

Osobom poszkodowanym w związku z sierpniowymi nawałnicami przysługuje prawo do uzyskania pomocy finansowej. Wypłat świadczeń dokonują ośrodki pomocy społecznej. Czy beneficjentom takiej pomocy trzeba wystawiać informacje PIT-8C? Odpowiedź Nie, osobom tym nie trzeba wystawiać PIT-8C z tego tytułu. Są to świadczenia z pomocy społecznej przedmiotowo zwolnione z podatku dochodowego. Uzasadnienie Co do zasady zwolnieniem z podatku dochodowego objęto świadczenia z pomocy społecznej (art. 21 ust. 1 pkt 79 ustawy z 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych;...

(...)


Treści dostępne dla abonentów INFORRB Platformy Rachunkowości Budżetowej i Prawa Pracy.
Jeżeli nie masz dostępu to zamów w atrakcyjnej cenie!
Mam dostęp Nie mam dostępu

Zaloguj się

Problemy z logowaniem?
Kliknij tutaj »