do góry
Pobieranie danych...
zamknij
Powrót do menu głównego
 
drukuj pomniejsz czcionkę pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę
Rachunkowość Budżetowa 5/2017, data dodania: 22.02.2017

Porada aktualna na dzień 28-06-2017

Czy nagrody za osiągnięcia przyznawane zawodnikom klubu sportowego są opodatkowane

Klub sportowy zawarł kontrakty z zawodnikami. Kontrakty przewidują nagrody za odpowiednie osiągnięcia. Przykładowo – za zajęcie miejsca na podium w zawodach. Zawodnicy są osobami nieprowadzącymi działalności gospodarczej. Czy wypłacone nagrody są zwolnione z podatku dochodowego oraz z oskładkowania? Nie, przychody z tytułu otrzymania nagród, o których mowa w pytaniu, nie będą zwolnione z podatku dochodowego od osób fizycznych. Podlegają też ubezpieczeniom. Jednym ze źródeł przychodów jest działalność wykonywana osobiście (art. 10 ust. 1 pkt 2 ustawy z 26 lipca 1991...

(...)


Treści dostępne dla abonentów INFORRB Platformy Rachunkowości Budżetowej i Prawa Pracy.
Jeżeli nie masz dostępu to zamów w atrakcyjnej cenie!
Mam dostęp Nie mam dostępu

Zaloguj się

Problemy z logowaniem?
Kliknij tutaj »