do góry
Pobieranie danych...
Powrót do menu głównego
 
drukuj pomniejsz czcionkę pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę
Poradnik Rachunkowości Budżetowej 3/2019, data dodania: 19.02.2019

Porada aktualna na dzień 26-03-2019

Czy można odliczać VAT od wydatków dotyczących modernizacji świetlicy wiejskiej?

PROBLEM Czy VAT od wydatków dotyczących modernizacji świetlicy wiejskiej może być kosztem kwalifikowanym pokrywanym z dotacji? RADA Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Zależy od konkretnej sytuacji, w szczególności od tego, czy świetlica jest wykorzystywana do działalności gospodarczej gminy podlegającej opodatkowaniu VAT. Podstawowym warunkiem uzyskania prawa do odliczenia VAT naliczonego od zakupu towarów i usług jest związek z czynnościami opodatkowanymi podatkiem VAT (art. 86 ust. 1 ustawy o VAT). Niejednokrotnie gminy występują z wnioskiem o interpretację indywidualną, aby potwierdzić,...

(...)


Treści dostępne dla abonentów INFORRB Platformy Rachunkowości Budżetowej i Prawa Pracy.
Jeżeli nie masz dostępu to zamów w atrakcyjnej cenie!
Mam dostęp Nie mam dostępu

Zaloguj się

Problemy z logowaniem?
Kliknij tutaj »

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od INFORRB Platforma Rachunkowości Budżetowej i Prawa Pracy
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK