do góry
Pobieranie danych...
zamknij
Powrót do menu głównego
 
drukuj pomniejsz czcionkę pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę
Poradnik Rachunkowości Budżetowej 8/2018, data dodania: 30.07.2018

Porada aktualna na dzień 21-08-2018

Czy mechanizm podzielonej płatności VAT jest obowiązkowy w samorządowych jednostkach organizacyjnych

Czy stosowanie mechanizmu podzielonej płatności (split payment) jest obowiązkowe w samorządowych jednostkach organizacyjnych? Czy może będzie on obowiązywał na zasadzie dobrowolności? https://forum.infor.pl/topic/445968-split-payment-podzielona-platnosc-w-vat-w-jednostkach-samorzadowych/ Stosowanie mechanizmu podzielonej płatności jest dobrowolne dla wszystkich podatników VAT, niezależnie od ich formy organizacyjno-prawnej, przynależności do sektora publicznego czy prywatnego (art. 108a ust. 1 ustawy z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług). Dlatego o stosowaniu mechanizmu podzielonej płatności w danej jednostce organizacyjnej będzie decydował jej kierownik. Oprac. Izabela Motowilczuk były wieloletni inspektor kontroliJeżeli...

(...)


Treści dostępne dla abonentów INFORRB Platformy Rachunkowości Budżetowej i Prawa Pracy.
Jeżeli nie masz dostępu to zamów w atrakcyjnej cenie!
Mam dostęp Nie mam dostępu

Zaloguj się

Problemy z logowaniem?
Kliknij tutaj »

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od INFORRB Platforma Rachunkowości Budżetowej i Prawa Pracy
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK