do góry
Pobieranie danych...
zamknij
Powrót do menu głównego
 
drukuj pomniejsz czcionkę pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę
Rachunkowość Budżetowa 5/2018, data dodania: 07.02.2018

Porada aktualna na dzień 26-09-2018

Ujęcie w JPK_VAT korekty rocznej prewspółczynnika

PROBLEM: Czy korektę roczną prewspółczynnika można ująć w JPK w jednej kwocie, bez rozbijania jej na poszczególne transakcje, które są objęte korektą? ODPOWIEDŹ: Tak. W ewidencji VAT, której "obrazem" jest JPK, ujmuje się dane niezbędne dla sporządzenia deklaracji podatkowej. W tym zaś zakresie podatnik musi wykazać tylko ogólną kwotę korygowanego (w ramach zmiany prewspółczynnika) podatku. UZASADNIENIE: O obowiązku dokonywania korekty podatku naliczonego w odniesieniu do podatku, który podlegałby odliczeniu przy zastosowaniu tzw. prewspółczynnika sprzedaży, stanowi art. 90c ustawy z 11...

(...)


Treści dostępne dla abonentów INFORRB Platformy Rachunkowości Budżetowej i Prawa Pracy.
Jeżeli nie masz dostępu to zamów w atrakcyjnej cenie!
Mam dostęp Nie mam dostępu

Zaloguj się

Problemy z logowaniem?
Kliknij tutaj »

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od INFORRB Platforma Rachunkowości Budżetowej i Prawa Pracy
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK