do góry
Pobieranie danych...
zamknij
Powrót do menu głównego
 
drukuj pomniejsz czcionkę pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę

Poradnik Rachunkowości Budżetowej 8/2018, data dodania: 30.07.2018

Porada aktualna na dzień 24-09-2018

Osobny rachunek dla rozliczeń VAT z zastosowaniem mechanizmu podzielonej płatności

Czy jednostka budżetowa ma obowiązek założyć nowe konto bankowe dla rozliczania VAT z zastosowaniem mechanizmu podzielonej płatności? https://forum.infor.pl/topic/445968-split-payment-podzielona-platnosc-w-vat-w-jednostkach-samorzadowych/ Nie, jednostka budżetowa nie ma obowiązku zakładania odrębnego rachunku bankowego w celu stosowania mechanizmu podzielonej płatności. Obowiązek taki, zgodnie z art. 62a ustawy z 29 sierpnia 1997 r. - Prawo bankowe, ciąży na banku, który prowadzi rachunek bieżący jednostki budżetowej. Bank ten, zgodnie z art. 7 ustawy z 15 grudnia 2017 r. o zmianie ustawy i podatku od towarów i usług oraz...

(...)


Treści dostępne dla abonentów INFORRB Platformy Rachunkowości Budżetowej i Prawa Pracy.
Jeżeli nie masz dostępu to zamów w atrakcyjnej cenie!
Mam dostęp Nie mam dostępu

Zaloguj się

Problemy z logowaniem?
Kliknij tutaj »

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od INFORRB Platforma Rachunkowości Budżetowej i Prawa Pracy
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK