do góry
Pobieranie danych...
zamknij

Zmiany w zasadach wystawiania świadectw pracy

Prowadzący: Małgorzata Krzyżowska

Adwokat. Członek założyciel Międzynarodowej Kancelarii Aliant® z siedzibą w Zurychu. W strukturach kancelarii odpowiada za koordynację pracy zespołu prawników, obsługujących klientów w Polsce i w regionie Europy Centralnej. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Odbyła aplikację adwokacką w Poznaniu, jest członkiem Wielkopolskiej Izby Adwokackiej oraz członkiem Okręgowej Rady Adwokackiej w Poznaniu. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w zakresie bieżącej obsługi podmiotów gospodarczych, w szczególności w zakresie umów, sporów sądowych oraz due diligence. Ukończyła szkolenia w zakresie odpowiedzialności członków zarządu spółek kapitałowych, brała udział w seminariach zagranicznych obejmujących: prawne aspekty transakcji międzynarodowych, tworzenie wewnętrznych procedur bankowych, funkcjonowanie podmiotów gospodarczych ze szczególnym uwzględnieniem budowania trwałych relacji z kontrahentami, odbyła szkolenie z zakresu prowadzenia mediacji i rozwiązywania sporów, a także szkolenie doskonalące wystąpienia publiczne. Autorka porad eksperckich w dziennikach branżowych. Została doceniona również przez portal SkutecznyAdwokat.pl. W dniu 1 marca 2013 r. otrzymała tytuł Prawnika Roku 2012 Wielkopolski. W roku 2013 została przyjęta do grona prawników prestiżowej organizacji prawnej Union Internationale des Avocats.

Lekcja 1:
Zmiany w zasadach wystawiania świadectw pracy
( czas trwania: 32:14 )

Opis lekcji:

Z tego odcinka dowiesz się:
- jak od 1 stycznia 2017 r. zmieniły się zasady wydawania świadectw pracy,
- co zmieniło się w treści świadectwa pracy,
- jakie są zasady prostowania i uzupełniania świadectw pracy,
- jak wpisywać w świadectwie pracy informacje o wykorzystanym przez pracownika urlopie ojcowskim, macierzyńskim i wychowawczym,
- czy należy wpisywać w świadectwie pracy informacje o uzyskanych przez pracownika kwalifikacjach oraz wysokości wynagrodzenia lub jego składnikach.