do góry
Pobieranie danych...
 
data dodania: 10.04.2020
codzienne aktualności na pulpicie - pobierz bezpłatną aplikację
 

Nowe stanowiska pracy dla centrów usług społecznych

W związku z umożliwieniem gminom utworzenia wyspecjalizowanej jednostki organizacyjnej - centrum usług społecznych (rozwiązanie wprowadzone ustawą z 19 lipca 2019 r. o realizowaniu usług społecznych przez centrum usług społecznych; Dz.U. z 2019 r. poz. 1818) Rada Ministrów dostosowała rozporządzenie w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych do tych zmian.

W załączniku nr 3 w II tabeli w części F "Stanowiska w samorządowych jednostkach organizacyjnych", w części III tytuł otrzymał brzmienie: "Jednostki organizacyjne pomocy społecznej, centra integracji społecznej, jednostki organizacyjne wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej oraz centra usług społecznych".

Ponadto w części III w grupie "Stanowiska pomocnicze i obsługi" rozszerzono katalog stanowisk w samorządowych jednostkach organizacyjnych. Dodano stanowiska:

  • organizator pomocy społecznej,
  • organizator usług społecznych,
  • koordynator indywidualnych planów usług społecznych,
  • organizator społeczności lokalnej.

Zaszeregowanie organizatora pomocy społecznej określono w XVIII kategorii (minimalny poziom wynagrodzenia zasadniczego - 2200 zł), a w przypadku pozostałych stanowisk, tj. organizatora usług społecznych, koordynatora indywidualnych planów usług społecznych oraz organizatora społeczności lokalnej - w XVII kategorii (minimalny poziom wynagrodzenia zasadniczego - 2100 zł).

Źródło: Monitor Prawa Pracy i Ubezpieczeń

INFORLEX Twój Biznes KORONAWIRUS i tarcza antykryzysowa

Już w sprzedaży!

Kompleksowa baza wiedzy dla wszystkich, którzy zostali zmuszeni do stosowania nowych przepisów tzn. tarczy antykryzysowej. Doradzamy, odpowiadamy na pytania, interpretujemy przepisy. Wyjaśniamy, jak w praktyce korzystać z tarczy antykryzysowej, jak prawidłowo wypełniać i składać wnioski o pomoc, kto i na jakich zasadach może korzystać ze zwolnień ze składek ZUS. Teraz dwa dostępy w cenie jednego! Pracuj z domu! Dziel się dostępem ze współpracownikami.

Kup już za: 98.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od INFORRB Platforma Rachunkowości Budżetowej i Prawa Pracy
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK