do góry
Pobieranie danych...
 
data dodania: 10.04.2020
codzienne aktualności na pulpicie - pobierz bezpłatną aplikację
 

Wyższe dofinansowanie do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych

Od kwietnia wzrosło dofinansowanie ze środków PFRON do miesięcznego wynagrodzenia pracowników o znacznym i umiarkowanym stopniu niepełnosprawności.

W ramach tarczy antykryzysowej zostało zwiększone dofinansowanie ze środków PFRON do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych.

Miesięczne dofinansowanie do wynagrodzenia pracownika niepełnosprawnego:

  • o znacznym stopniu niepełnosprawności wzrosło z 1800 zł do 1950 zł;
  • o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności wzrosło z 1125 zł do 1200zł.

Dofinansowanie do wynagrodzenia pracowników o lekkim stopniu niepełnosprawności nie zmieniło się i nadal wynosi 450 zł.

Zwiększyły się także dodatki do kwoty dofinansowania do wynagrodzenia w przypadku osób niepełnosprawnych, w odniesieniu do których orzeczono chorobę psychiczną, upośledzenie umysłowe, całościowe zaburzenia rozwojowe lub epilepsję oraz niewidomych. Kwota dodatku do miesięcznego dofinansowania do wynagrodzenia pracownika niepełnosprawnego ze schorzeniem specjalnym:

  • o znacznym stopniu niepełnosprawności wzrosło z 600 zł do 1200 zł;
  • o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności wzrosło z 600 zł do 900 zł.

Dodatek do kwoty dofinansowania w przypadku osób o lekkim stopniu niepełnosprawności ze schorzeniem specjalnym nie zmienił się i pozostał na tym samym poziomie wynoszącym 600 zł.

Podwyższone kwoty dofinansowania do wynagrodzeń osób niepełnosprawnych oraz dodatków do nich stosuje się do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych za okres począwszy od miesiąca kwietnia 2020 r.

Podstawa prawna

art. 26a ustawy z 27 sierpnia 1997r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (j.t. Dz.U. z 2020 r. poz. 426; ost. zm. Dz.U. z 2020 r., poz. 568)

Oprac: Tomasz Kowalski

Tarcza antykryzysowa – pomoc dla pracodawców poszkodowanych w wyniku pandemii koronawirusa (PDF)

Publikacja zawiera opis form pomocy dla pracodawców, poszkodowanych w wyniku pandemii koronawirusa wprowadzonych przez tarczę antykryzysową. Uwzględnia również zmiany jakie wprowadziła tarcza antykryzysowa 2.0, która obowiązuje od 18 kwietnia 2020 r. Publikacja zawiera m.in. opis: warunków pomocy państwa w zakresie zwolnienia ze składek ZUS dla przedsiębiorców, zasady uzyskiwania dofinansowania do wynagrodzeń pracowników oraz możliwości w zakresie uelastycznienia czasu pracy. Ebook zawiera liczne przykłady, wzory dokumentów i przydatne tabele z wy

Kup już za: 29.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od INFORRB Platforma Rachunkowości Budżetowej i Prawa Pracy
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK