do góry
Pobieranie danych...
 
data dodania: 09.04.2020
codzienne aktualności na pulpicie - pobierz bezpłatną aplikację
 

Nieodebrana przesyłka z urzędu skarbowego lub sądu nie będzie uznana za doręczoną

Obecnie nieodebrane przesyłki z urzędu skarbowego czy sądu po 14 dniach od przekazania informacji o awizo są uznawane za doręczone. Teraz to się zmieni. Awizowane przesyłki w okresie epidemii oraz przed upływem 14 dni od dnia zniesienia tego stanu nie zostaną uznane za doręczone. W Sejmie trwają prace nad zmianą przepisów. Od tej zasady będą jednak wyjątki.

Nieodebranych pism, w tym pism sądowych, podlegających doręczeniu za potwierdzeniem odbioru przez Pocztę Polską, których termin odbioru określony w awizo przypadał w okresie stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii, nie można uznać za doręczone w czasie obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii oraz przed upływem 14 dni od dnia zniesienia tych stanów.

Zasada ta nie będzie miała zastosowania do:

  1. postępowań dotyczących wydania przez Ministra Finansów decyzji o pozostawieniu w rejestrze domen służących do oferowania gier hazardowych niezgodnie z ustawą domeny internetowej wykorzystywana do urządzania gier hazardowych bez koncesji, zezwolenia lub dokonania zgłoszenia wymaganego przez ustawę, kierowanych do usługobiorców na terytorium Polski albo o jej wykreśleniu z tego rejestru w sprawach, o których mowa w art. 15f ust. 9 ustawy z 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych (Dz. U. z 2019 r. poz. 847, z późn. zm.);
  2. postępowań w sprawie przeciwdziałania unikaniu opodatkowania , o których mowa w dziale IIIB Ordynacji podatkowej;
  3. kontroli podatkowej, kontroli celno-skarbowej oraz postępowań podatkowych, jeżeli kontrole lub postępowania te wiążą się z podejrzeniem popełnienia przestępstwa lub przestępstwa skarbowego.

ZFŚS 2020. Komentarz

Książka zawiera komentarz do każdego artykułu ustawy o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych. Szczegółowo omawia obowiązki pracodawców związane z prowadzeniem działalności socjalnej. Wyjaśnienia zostały poparte praktycznymi przykładami, wzorami dokumentów, stanowiskami urzędowymi i orzecznictwem sądowym. Komentarz uwzględnia m.in. nową wysokość odpisu na fundusz obowiązującą od 1 stycznia 2020 r.

Kup już za: 55.20 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od INFORRB Platforma Rachunkowości Budżetowej i Prawa Pracy
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK