do góry
Pobieranie danych...
 
data dodania: 07.04.2020
codzienne aktualności na pulpicie - pobierz bezpłatną aplikację
 

Zasady rachunkowości oraz plany kont – tekst jednolity rozporządzenia

3 marca 2020 r. w Dzienniku Ustaw pod pozycją 342 obwieszczono tekst jednolity rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów z 13 września 2017 r. w sprawie rachunkowości oraz planów kont dla budżetu państwa, budżetów jednostek samorządu terytorialnego, jednostek budżetowych, samorządowych zakładów budżetowych, państwowych funduszy celowych oraz państwowych jednostek budżetowych mających siedzibę poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej.

Tekst jednolity rozporządzenia nie wprowadza żadnych nowych zmian niż te, które zostały wprowadzone wcześniej rozporządzeniami zmieniającymi. Jest odzwierciedleniem istniejącego stanu prawnego.

Ogłoszenie tekstu jednolitego rozporządzenia nie powoduje konieczności wprowadzania zmian w dokumentacji wewnętrznej jednostki, które polegałyby jedynie na przywołaniu nowego numeru Dziennika Ustaw.

Zmiany zasad rachunkowości oraz planów kont powinny być nanoszone na bieżąco wraz z ich ogłoszeniem.

INFORLEX PKWiU + CN ze stawkami VAT i WIS

1 lipca 2020 r. zmieniają się dotychczasowe zasady klasyfikacji towarów i usług oraz ustalania stawek VAT. Będziemy klasyfikować usługi według PKWiU 2015, a towary według Nomenklatury scalonej (CN), co spowoduje również zmianę stawek VAT na wiele z nich. Aktualizowany na bieżąco Program Klasyfikacja PKWiU/CN ze stawkami VAT to jedyne narzędzie na rynku, które zawiera pełne zestawienie wszystkich towarów i usług wymienionych w nowych klasyfikacjach. Dzięki Programowi, korzystając z wyszukiwarki, w łatwy i szybki sposób można odnaleźć powiązanie d

Kup już za: 249.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od INFORRB Platforma Rachunkowości Budżetowej i Prawa Pracy
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK