do góry
Pobieranie danych...
 
data dodania: 07.04.2020
codzienne aktualności na pulpicie - pobierz bezpłatną aplikację
 

Zasady rachunkowości oraz plany kont – tekst jednolity rozporządzenia

3 marca 2020 r. w Dzienniku Ustaw pod pozycją 342 obwieszczono tekst jednolity rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów z 13 września 2017 r. w sprawie rachunkowości oraz planów kont dla budżetu państwa, budżetów jednostek samorządu terytorialnego, jednostek budżetowych, samorządowych zakładów budżetowych, państwowych funduszy celowych oraz państwowych jednostek budżetowych mających siedzibę poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej.

Tekst jednolity rozporządzenia nie wprowadza żadnych nowych zmian niż te, które zostały wprowadzone wcześniej rozporządzeniami zmieniającymi. Jest odzwierciedleniem istniejącego stanu prawnego.

Ogłoszenie tekstu jednolitego rozporządzenia nie powoduje konieczności wprowadzania zmian w dokumentacji wewnętrznej jednostki, które polegałyby jedynie na przywołaniu nowego numeru Dziennika Ustaw.

Zmiany zasad rachunkowości oraz planów kont powinny być nanoszone na bieżąco wraz z ich ogłoszeniem.

Przedsiębiorca i pracodawca w kryzysie – komplet e-booków

Komplet poradników w których kompleksowo omawiamy rozwiązania antykryzysowe dla przedsiębiorców i pracodawców wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa. W publikacjach przedstawiamy m.in.: udogodnienia w płatnościach podatków, instrumenty pomocowe służące poprawie płynności finansowej przedsiębiorców a także praktyczne wskazówki i omówienie podstawowych instytucji i narzędzi prawa pracy – takich jak przestój, zwolnienia grupowe lub zmiana warunków wynagradzania, które mogą być wykorzystywane przez pracodawców. W poradnikach opisujemy instrumenty

Kup już za: 79.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od INFORRB Platforma Rachunkowości Budżetowej i Prawa Pracy
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK