do góry
Pobieranie danych...
 
data dodania: 26.03.2020
codzienne aktualności na pulpicie - pobierz bezpłatną aplikację
 

„Opieka 75+” w blisko 550 gminach

22,4 mln zł na świadczenie usług opiekuńczych dla prawie 6,5 tys. osób starszych w blisko 550 gminach – tak w skrócie wyglądać będzie program „Opieka 75+” edycja 2020.

Program „Opieka 75+” to większa dostępność usług opiekuńczych, w tym specjalistycznych usług opiekuńczych, dla seniorów powyżej 75. roku życia z małych gmin do 60 tys. mieszkańców – zarówno samotnych, jak i żyjących w rodzinach.

– Realizacja tych usług jest obowiązkiem gmin, program „Opieka 75+” powstał po to, by wspierać je w tych ważnych i potrzebnych działaniach. Osób starszych w Polsce z roku na rok przybywa, a zapotrzebowanie na usługi opiekuńcze – również specjalistyczne – rośnie. Gminy, które przystąpiły do realizacji programu, otrzymają wsparcie finansowe w wysokości do 50 proc. kosztów zadania – mówi minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

W 2019 r. deklarację przystąpienia do programu zgłosiło 427 gmin z usługami dla ok. 3,5 tys. osób, a zgłoszone zapotrzebowanie wyniosło ponad 12 mln zł.

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zaakceptowało zapotrzebowanie na środki finansowe zgłoszone przez samorządy do Wojewodów w ramach tegorocznej edycji programu.

W 2020 r. przystąpienie do realizacji programu zadeklarowały 542 gminy z usługami dla prawie 6,5 tys. osób. Oszacowana wysokość środków na realizację tegorocznej edycji programu „Opieka 75+” wyniosła prawie 22,4 mln.

Źródło: Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

INFORLEX Klasyfikacja Budżetowa – program dla księgowych budżetu

Program „INFORLEX Klasyfikacja Budżetowa”, to na bieżąco aktualizowana i uzupełniana wyszukiwarka działów, rozdziałów i paragrafów klasyfikacji budżetowej. Całość ułożona jest w sposób czytelny, zgodnie z systematyką rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie klasyfikacji budżetowej.

Kup już za: 199.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od INFORRB Platforma Rachunkowości Budżetowej i Prawa Pracy
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK