do góry
Pobieranie danych...
 
data dodania: 26.02.2020
codzienne aktualności na pulpicie - pobierz bezpłatną aplikację
 

Możliwości rozwoju jednostek samorządu terytorialnego

To tytuł cyklu konferencji organizowanych przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego. Pierwsze spotkanie odbyło się 24 lutego w Łódzkiej Strefie Ekonomicznej. Uczestniczył w nim wiceminister Waldemar Buda.

Cykl powstał z myślą o przedstawicielach jednostek samorządu terytorialnego. Podczas spotkania wiceministrowie z resortów: funduszy i polityki regionalnej, infrastruktury, klimatu i rozwoju zaprezentowali programy rządowe przeznaczone dla samorządów. 

Wiceminister Waldemar Buda mówił między innymi o polityce spójności w nowej perspektywie finansowej funduszy UE na lata 2021-2027, Krajowej Strategii Rozwoju Regionalnego 2030 oraz programie Mosty dla Regionów. 

W obecnej perspektywie Funduszy Europejskich ponad 90 procent gmin i powiatów w Polsce realizuje projekty finansowane dzięki regionalnym programom operacyjnym na lata 2014-2020. Tak skuteczne wykorzystywanie środków UE przez władze samorządowe to dowód na inwestycje w rozwój miast i wsi, a także na dostrzeganie potrzeb mieszkańców. Spójny i zrównoważony rozwój wszystkich regionów będzie również priorytetem podczas wyznaczania celów strategicznych w planowaniu nowej perspektywy finansowej na lata 2021-2027 – podkreślił wiceminister Waldemar Buda.

Na co będą mogły liczyć samorządy w nowej perspektywie finansowej? Wsparcie projektów zintegrowanych na poziomie jednostek samorządu terytorialnego obejmie między innymi rewitalizację zdegradowanych obszarów miejskich, inwestycje w obszarze kultury i dostosowanie przestrzeni publicznej do potrzeb pieszych, seniorów czy osób z niepełnosprawnościami.

Źródło: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej

INFORLEX Twój Biznes KORONAWIRUS i tarcza antykryzysowa

Kompleksowa baza wiedzy dla wszystkich, którzy zostali zmuszeni do stosowania nowych przepisów dotyczących zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania COVID-19 oraz aktów prawnych z zakresu tzw. tarczy antykryzysowej.

Kup już za: 98.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od INFORRB Platforma Rachunkowości Budżetowej i Prawa Pracy
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK