do góry
Pobieranie danych...
 
data dodania: 11.02.2020
codzienne aktualności na pulpicie - pobierz bezpłatną aplikację
 

Jak liczyć termin na złożenie ZAW-NR

Na złożenie ZAW-NR są 3 dni. Czy są to dni kalendarzowe czy robocze?

Na złożenie ZAW-NR, czyli zawiadomienia o zapłacie należności na rachunek spoza białej listy, podatnicy mają 3 dni kalendarzowe od dnia złożenia zlecenia przelewu. Licząc ten termin, bierzemy pod uwagę zasady wskazane w art. 12 Ordynacji podatkowej. Dlatego nie uwzględniamy dnia, w którym zlecamy przelew. Ponadto jeżeli ostatni dzień terminu przypadnie na sobotę lub dzień ustawowo wolny od pracy, za ostatni dzień terminu należy przyjąć następny dzień po dniu lub dniach wolnych od pracy.

Źródło: Biuletyn VAT

VAT 2020. Komentarz

Książka zawiera praktyczne omówienie każdego przepisu ustawy o podatku od towarów i usług. Uwzględnia zmiany obowiązujące od 1 stycznia i 1 kwietnia 2020 r., a także wchodzące w życie 1 lipca 2020 r. Szczegółowo wskazuje, jak w ważnych kwestiach zmieniło się w ostatnim roku stanowisko krajowych sądów administracyjnych oraz organów podatkowych. Są w niej praktyczne tabele i prawie 300 przykładów pokazujących, jak rozliczać VAT.

Kup już za: 199.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od INFORRB Platforma Rachunkowości Budżetowej i Prawa Pracy
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK