do góry
Pobieranie danych...
 
data dodania: 03.02.2020
codzienne aktualności na pulpicie - pobierz bezpłatną aplikację
 

100 mln zł na centra usług społecznych

Centra usług społecznych mają być miejscami, w których skupione będą różne rodzaje wsparcia dla wszystkich mieszkańców. – To pierwsze tak szerokie otwarcie na usługi społeczne – mówi minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg. Rusza nabór wniosków o dofinansowanie na utworzenie takich centrów. Do wzięcia jest 100 mln zł.

W centrach usług społecznych wsparcie socjalne dla rodzin w najtrudniejszej sytuacji będzie łączyć się ze wsparciem społecznym i usługami skierowanymi do ogółu mieszkańców. – To pierwsze tak szerokie otwarcie na usługi społeczne – mówi minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

Ruszył nabór wniosków na dofinansowanie na utworzenie centrów usług społecznych. Na uruchomienie 30 pilotażowych CUS-ów przeznaczono 100 mln zł z Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżetu państwa.

– Gminy mogą ubiegać się o dofinansowanie w czterech kategoriach, w zależności od typu CUS-u maksymalna wartość projektu wynosi od 2,5 mln zł do 5 mln zł. Co ważne, nie jest wymagany wkład własny – informuje minister Marlena Maląg. Jak dodaje, to szansa dla samorządów, a nie obowiązek.

Wniosek musi zawierać trzy załączniki – wstępne koncepcje przeprowadzenia diagnozy potrzeb i potencjału społeczności lokalnej w zakresie usług społecznych, wypracowywania modelu rozwoju i integracji usług społecznych użyteczności publicznej przy wykorzystaniu CUS jako nowej jednostki organizacyjnej oraz organizowania społeczności lokalnej z uwzględnieniem animacji działań wspierających, opartych na wolontariacie, samopomocy mieszkańców i wsparciu sąsiedzkim (których wymogi zostały określone w Regulaminie konkursu udostępnionym na stronie internetowej www.efs.mrpips.gov.pl).

Źródło: Ministerswo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Kodeks pracy 2020. Praktyczny komentarz z przykładami

Publikacja uwzględnia najnowsze zmiany w zakresie prawa pracy dotyczące nowych zasad postępowania przed sądami pracy oraz ustalania płacy minimalnej w 2020 r. Zawiera aktualną treść przepisów oraz kompleksowy i praktyczny komentarz do każdego działu Kodeksu pracy. Pomocą w zrozumieniu i stosowaniu nowych rozwiązań prawnych są liczne przykłady, wzory dokumentów oraz tabelaryczne zestawienia.

Kup już za: 129.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od INFORRB Platforma Rachunkowości Budżetowej i Prawa Pracy
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK