do góry
Pobieranie danych...
 
data dodania: 24.01.2020
codzienne aktualności na pulpicie - pobierz bezpłatną aplikację
 

Zmiana stawek wynagrodzenia dla niektórych pracowników zatrudnionych w sektorze finansów publicznych

Rada Ministrów określiła nowe miesięczne stawki wynagrodzenia zasadniczego dla pracowników zatrudnionych w Ministerstwie Finansów, izbach administracji skarbowej oraz Krajowej Informacji Skarbowej.

W związku z tym w załączniku nr 1 do rozporządzenia dodano tabelę F, która uwzględnia kwoty wynagrodzeń ww. pracowników w kategoriach zaszeregowania od I do XVI. W tabeli wskazano dolną granicę kwot wynagrodzenia zasadniczego pracowników na niższym poziomie od kwoty minimalnego wynagrodzenia za pracę w 2020 r. Mimo to w przypadku pracowników objętych przedmiotowym rozporządzeniem będzie możliwa wypłata wynagrodzenia co najmniej w kwocie minimalnego wynagrodzenia za pracę, ponieważ ich miesięczne wynagrodzenie składa się z wynagrodzenia zasadniczego, premii regulaminowej, nagrody uznaniowej, dodatku funkcyjnego i dodatku specjalnego.

Ponadto w załączniku nr 3 w tabeli VI została uchylona część V Urzędy skarbowe, a w tabelach XII i XIII odpowiednio części II oraz VI Urzędy celne, gdyż wymienionych tam stanowisk nie ma już w jednostkach Krajowej Administracji Skarbowej, a dodatkowo urzędy celne wskazane w tabelach XII i XIII obecnie nie funkcjonują w strukturze KAS.

Źródło: Monitor Prawa Pracy i Ubezpieczeń

Kodeks pracy 2020. Praktyczny komentarz z przykładami

Publikacja uwzględnia najnowsze zmiany w zakresie prawa pracy dotyczące nowych zasad postępowania przed sądami pracy oraz ustalania płacy minimalnej w 2020 r. Zawiera aktualną treść przepisów oraz kompleksowy i praktyczny komentarz do każdego działu Kodeksu pracy. Pomocą w zrozumieniu i stosowaniu nowych rozwiązań prawnych są liczne przykłady, wzory dokumentów oraz tabelaryczne zestawienia.

Kup już za: 129.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od INFORRB Platforma Rachunkowości Budżetowej i Prawa Pracy
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK