do góry
Pobieranie danych...
 
data dodania: 03.12.2019
codzienne aktualności na pulpicie - pobierz bezpłatną aplikację
 

Nowy wzór informacji CIT/NZI

Od 13 listopada 2019 r. obowiązuje nowy wzór informacji CIT/NZI (wersja 2) o wysokości wartości rynkowej składnika majątku określonej w państwie członkowskim UE do celów opodatkowania podatkiem równoważnym do podatku od dochodów z niezrealizowanych zysków.

Informację według nowego wzoru należy stosować do dochodów osiągniętych od 1 stycznia 2019 r. Informacje złożone na poprzednio obowiązującym wzorze przed 13 listopada 2019 r., uznaje się za prawidłowe.

Formularz CIT/NZI został dostosowany do wzorów zeznań podatkowych CIT-8 i CIT-8AB oraz umożliwia podatnikom wykonanie obowiązków podatkowych wynikających z przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.

Rozporządzenie Ministra Finansów, Inwestycji i Rozwoju z 5 listopada 2019 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie wzorów deklaracji o wysokości dochodu z niezrealizowanych zysków i informacji o wysokości wartości rynkowej składnika majątku określonej w państwie członkowskim Unii Europejskiej do celów opodatkowania podatkiem równoważnym do podatku od dochodów z niezrealizowanych zysków, obowiązujących w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych - Dz.U. z 2019 r. poz. 2186

Oprac. Ewa Sławińska

CN - Nowa matryca stawek VAT – Towary

Od 1 lipca 2020 r. według nowych zasad będziemy klasyfikować towary i ustalać stawki VAT. Każdy podatnik VAT musi prawidłowo zakwalifikować towar, stosując aktualny numer CN zamiast dotychczasowego z PKWiU 2008, a potem przyporządkować właściwą stawkę VAT. Książka jest jedyną publikacją na rynku, która zawiera pełne zestawienie wszystkich towarów wymienionych w nowej klasyfikacji. Do każdej pozycji CN są przypisane: stary numer PKWiU 2008 oraz stawka lub zwolnienie z VAT.

Kup już za: 249.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od INFORRB Platforma Rachunkowości Budżetowej i Prawa Pracy
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK