do góry
Pobieranie danych...
 
data dodania: 03.12.2019
codzienne aktualności na pulpicie - pobierz bezpłatną aplikację
 

Formularz WIS-W i opłaty za wydanie WIS

Od 1 listopada 2019 r. podatnik może wystąpić z wnioskiem o wydanie wiążącej informacji stawkowej (WIS), czyli sklasyfikowanie przez organ towaru lub usługi i ustalenie stawki VAT, które będzie obowiązywała od 1 kwietnia 2020 r.

Wnioski o WIS będą podlegały opłacie w wysokości 40 zł, wpłacanej na rachunek KIS. Będą także pobierane opłaty za dodatkowe badania i analizy laboratoryjne, jeśli okażą się niezbędne do wydania WIS.

Wniosek należy składać na formularzu WIS-W.

na podstawie BVAT nr 11/2019

CN - Nowa matryca stawek VAT – Towary

Od 1 lipca 2020 r. według nowych zasad będziemy klasyfikować towary i ustalać stawki VAT. Każdy podatnik VAT musi prawidłowo zakwalifikować towar, stosując aktualny numer CN zamiast dotychczasowego z PKWiU 2008, a potem przyporządkować właściwą stawkę VAT. Książka jest jedyną publikacją na rynku, która zawiera pełne zestawienie wszystkich towarów wymienionych w nowej klasyfikacji. Do każdej pozycji CN są przypisane: stary numer PKWiU 2008 oraz stawka lub zwolnienie z VAT.

Kup już za: 249.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od INFORRB Platforma Rachunkowości Budżetowej i Prawa Pracy
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK