do góry
Pobieranie danych...
 
data dodania: 04.11.2019
codzienne aktualności na pulpicie - pobierz bezpłatną aplikację
 

Metodologia opracowywania wieloletniej prognozy finansowej (WPF)

Ministerstwo Finansów przedstawiło metodologię opracowania wieloletniej prognozy finansowej jednostki samorządu terytorialnego. Opracowanie zawiera zalecenia, rekomendacje oraz praktyczne wskazówki ułatwiające przygotowanie wieloletniej prognozy finansowej z uwzględnieniem zmian wprowadzonych ustawą o zmianie ustawy o finansach publicznych oraz niektórych innych ustaw z dnia 14 grudnia 2018 r. (Dz.U. z 2018 r. poz. 2500).

Dokument uwzględnia klasyfikację budżetową po zmianach wprowadzonych rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 16 lipca 2019 r. (Dz.U. z 2019 r. poz. 1363).

Ustalone w tym opracowaniu reguły opisujące zakres danych ujmowanych w wieloletniej prognozie finansowej są zgodne ze wzorem określonym w rozporządzeniu Ministra Finansów, Inwestycji i Rozwoju z 1 października 2019 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie wieloletniej prognozy finansowej jednostki samorządu terytorialnego (Dz.U. z 2019 r. poz. 1903).

Rozporządzenie to wprowadza m.in. nowy wzór wieloletniej prognozy finansowej jednostki samorządu terytorialnego, w którym została zmniejszona liczba wykazywanych pozycji oraz dostosowano go do rozwiązań zastosowanych w ustawie z dnia 14 grudnia 2018 r. o zmianie ustawy o finansach publicznych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2018 r. poz. 2500).

Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia, a przepisy w zakresie nowego wzoru WPF mają zastosowanie po raz pierwszy do projektu uchwały wieloletniej prognozy finansowej, przedstawionego wraz z projektem uchwały budżetowej na 2020 r.

Wyjaśnienia Ministerstwa Finansów: Metodologia opracowywania wieloletniej prognozy finansowej (WPF)

Źródło: www.gov.pl

INFORLEX Twój Biznes KORONAWIRUS i tarcza antykryzysowa

Już w sprzedaży!

Kompleksowa baza wiedzy dla wszystkich, którzy zostali zmuszeni do stosowania nowych przepisów tzn. tarczy antykryzysowej. Doradzamy, odpowiadamy na pytania, interpretujemy przepisy. Wyjaśniamy, jak w praktyce korzystać z tarczy antykryzysowej, jak prawidłowo wypełniać i składać wnioski o pomoc, kto i na jakich zasadach może korzystać ze zwolnień ze składek ZUS. Teraz dwa dostępy w cenie jednego! Pracuj z domu! Dziel się dostępem ze współpracownikami.

Kup już za: 98.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od INFORRB Platforma Rachunkowości Budżetowej i Prawa Pracy
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK