do góry
Pobieranie danych...
 
data dodania: 11.10.2019
codzienne aktualności na pulpicie - pobierz bezpłatną aplikację
 

Wynagrodzenia dla młodocianych pracowników po zmianie przepisów

Od 1 września 2019 r. wzrosło o 1% minimalne wynagrodzenie pracowników młodocianych odbywających przygotowanie zawodowe w formie nauki zawodu. Wynagrodzenie pracowników odbywających przygotowanie zawodowe w formie przyuczenia do wykonywania określonej pracy nie zmieniło się i nadal przysługuje w wysokości nie niższej niż 4% przeciętnego wynagrodzenia w poprzednim kwartale.

W wyniku zmian przepisów rozporządzenia w sprawie przygotowania zawodowego młodocianych i ich wynagradzania od 1 września 2019 r. aktualne minimalne stawki wynagrodzenia pracowników młodocianych przysługujące im w okresie nauki zawodu nieznacznie wzrosły i wynoszą:

  • w pierwszym roku nauki - 5% (z 4%),
  • w drugim roku nauki - 6% (z 5%),
  • w trzecim roku nauki - 7% (z 6%).

Podstawą, od której jest obliczane wynagrodzenie pracowników młodocianych za okres od 1 września do 30 listopada 2019 r., jest kwota 4839,24 zł.

na podstawie M. Piętka/MPPiU nr 10 z 2019 r.

CN - Nowa matryca stawek VAT – Towary

1 kwietnia 2020 r. nastąpią dwie rewolucyjne zmiany dla podatników. Według nowych zasad będziemy klasyfikować usługi i ustalać stawki VAT. Każdy podatnik VAT musi prawidłowo zakwalifikować usługę, stosując aktualny numer CN zamiast dotychczasowego z PKWiU 2008. Po ustaleniu numeru CN musi przyporządkować właściwą stawkę VAT, gdyż nowa klasyfikacja spowoduje również zmianę stawek VAT na wiele produktów. Książka jest jedyną publikacją na rynku, która zawiera pełne zestawienie wszystkich towarów wymienionych w nowej klasyfikacji. Do każdej pozycji CN

Kup już za: 249.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od INFORRB Platforma Rachunkowości Budżetowej i Prawa Pracy
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK