do góry
Pobieranie danych...
 
data dodania: 11.10.2019
codzienne aktualności na pulpicie - pobierz bezpłatną aplikację
 

Wynagrodzenia dla młodocianych pracowników po zmianie przepisów

Od 1 września 2019 r. wzrosło o 1% minimalne wynagrodzenie pracowników młodocianych odbywających przygotowanie zawodowe w formie nauki zawodu. Wynagrodzenie pracowników odbywających przygotowanie zawodowe w formie przyuczenia do wykonywania określonej pracy nie zmieniło się i nadal przysługuje w wysokości nie niższej niż 4% przeciętnego wynagrodzenia w poprzednim kwartale.

W wyniku zmian przepisów rozporządzenia w sprawie przygotowania zawodowego młodocianych i ich wynagradzania od 1 września 2019 r. aktualne minimalne stawki wynagrodzenia pracowników młodocianych przysługujące im w okresie nauki zawodu nieznacznie wzrosły i wynoszą:

  • w pierwszym roku nauki - 5% (z 4%),
  • w drugim roku nauki - 6% (z 5%),
  • w trzecim roku nauki - 7% (z 6%).

Podstawą, od której jest obliczane wynagrodzenie pracowników młodocianych za okres od 1 września do 30 listopada 2019 r., jest kwota 4839,24 zł.

na podstawie M. Piętka/MPPiU nr 10 z 2019 r.

INFORLEX Twój Biznes KORONAWIRUS i tarcza antykryzysowa

Już w sprzedaży!

Kompleksowa baza wiedzy dla wszystkich, którzy zostali zmuszeni do stosowania nowych przepisów tzn. tarczy antykryzysowej. Doradzamy, odpowiadamy na pytania, interpretujemy przepisy. Wyjaśniamy, jak w praktyce korzystać z tarczy antykryzysowej, jak prawidłowo wypełniać i składać wnioski o pomoc, kto i na jakich zasadach może korzystać ze zwolnień ze składek ZUS. Teraz dwa dostępy w cenie jednego! Pracuj z domu! Dziel się dostępem ze współpracownikami.

Kup już za: 98.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od INFORRB Platforma Rachunkowości Budżetowej i Prawa Pracy
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK