do góry
Pobieranie danych...
 
data dodania: 09.10.2019
codzienne aktualności na pulpicie - pobierz bezpłatną aplikację
 

Baza Danych Odpadowych zacznie działać od stycznia 2020 r.

Nie ma zagrożenia, by Baza Danych Odpadowych nie zaczęła działać w pełni od stycznia 2020 roku – zapewnił w rozmowie z PAP wiceminister środowiska Sławomir Mazurek. Baza ma pomóc uszczelnić system gospodarki odpadami i pozwolić na „śledzenie” odpadów od ich zebrania do utylizacji.

Mazurek powiedział we wtorek 8 października 2019 r. podczas Kongresu 590 w podrzeszowskiej Jasionce, że BDO to ważny projekt, który pozwoli uporządkować gospodarkę odpadową w Polsce i dostarczy informacji o przemieszczaniu się śmieci.

Przedstawiciel MŚ zwrócił uwagę, że w tworzenie bazy włączeni zostali przedsiębiorcy. „Ważne jest to, by wszyscy którzy będą z niej korzystać mogli ją tworzyć, mogli zobaczyć jak ona działa. Pierwsze testy już się odbyły i nie wykazały one poważniejszych błędów” – zapewnił.

Mazurek poinformował, że pierwsze bezpłatne szkolenia dla przedsiębiorców z BDO rozpoczną się już podczas rozpoczynających się w środę targów Pol-Eco System w Poznaniu. „Będą to szkolenia i warsztaty. Mamy już zgłoszonych 800 aplikacji od przedsiębiorców” – wyjaśnił.

Bezpłatne szkolenia odbywać się będą ponadto we wszystkich 16 województwach – dodał.

"Baza jest intuicyjna, by w prosty sposób można było ją obsługiwać. Nie ma zagrożenia, by od stycznia 2020 roku moduły sprawozdawczości i ewidencyjny nie zadziałały. Apeluję do przedsiębiorców, by się do BDO rejestrowali” – dodał wiceminister.

Mazurek wyjaśnił, że przedsiębiorcy, którzy mają wątpliwości, czy trzeba się zarejestrować w bazie, powinni odwiedzić stronę: bdo.mos.gov.pl.

Po 1 stycznia 2020 r. wszyscy zajmujący się gospodarką odpadową będą musieli znaleźć się w bazie, inaczej nie będą mogli wystawiać dokumentów, przyjmować odpadów. Baza ma obsługiwać dziennie nawet kilkaset tysięcy użytkowników. Serwerom ma towarzyszyć chmura, z której będzie można pobierać odpowiednie informacje.

Źródło: PAP

INFORLEX Twój Biznes KORONAWIRUS i tarcza antykryzysowa

Już w sprzedaży!

Kompleksowa baza wiedzy dla wszystkich, którzy zostali zmuszeni do stosowania nowych przepisów tzn. tarczy antykryzysowej. Doradzamy, odpowiadamy na pytania, interpretujemy przepisy. Wyjaśniamy, jak w praktyce korzystać z tarczy antykryzysowej, jak prawidłowo wypełniać i składać wnioski o pomoc, kto i na jakich zasadach może korzystać ze zwolnień ze składek ZUS. Teraz dwa dostępy w cenie jednego! Pracuj z domu! Dziel się dostępem ze współpracownikami.

Kup już za: 98.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od INFORRB Platforma Rachunkowości Budżetowej i Prawa Pracy
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK