do góry
Pobieranie danych...
 
data dodania: 19.09.2019
codzienne aktualności na pulpicie - pobierz bezpłatną aplikację
 

Progi statystyczne INTRASTAT na 2019 r.

Rozporządzeniem Rady Ministrów zostały potwierdzone progi statystyczne zobowiązujące podatników do sporządzania INTRASTAT z mniejszym lub większym stopniem szczegółowości.

Dotychczas progi dla podmiotów realizujących obroty z krajami UE były zatwierdzone przez Prezesa GUS i ogłoszone na www.puesc.gov.pl. Rada Ministrów w wydanym rozporządzeniu potwierdziła wysokość progów ustaloną przez Prezesa GUS. Wynoszą one odpowiednio:

  • próg podstawowy: 4 mln zł (dla przywozu) i 2 mln zł (dla wywozu),
  • próg szczegółowy: 65 mln zł (dla przywozu) i 108 mln zł (dla wywozu).

Rozporządzenie w tej sprawie obowiązuje od 29 sierpnia 2019 r.

Rozporządzenie Rady Ministrów z 8 sierpnia 2019 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie programu badań statystycznych statystyki publicznej na rok 2019 - Dz.U. z 2019 r. poz. 1567

Oprac. Ewa Sławińska

INFORLEX Twój Biznes KORONAWIRUS i tarcza antykryzysowa

Już w sprzedaży!

Kompleksowa baza wiedzy dla wszystkich, którzy zostali zmuszeni do stosowania nowych przepisów tzn. tarczy antykryzysowej. Doradzamy, odpowiadamy na pytania, interpretujemy przepisy. Wyjaśniamy, jak w praktyce korzystać z tarczy antykryzysowej, jak prawidłowo wypełniać i składać wnioski o pomoc, kto i na jakich zasadach może korzystać ze zwolnień ze składek ZUS. Teraz dwa dostępy w cenie jednego! Pracuj z domu! Dziel się dostępem ze współpracownikami.

Kup już za: 98.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od INFORRB Platforma Rachunkowości Budżetowej i Prawa Pracy
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK