do góry
Pobieranie danych...
 
data dodania: 13.08.2019
codzienne aktualności na pulpicie - pobierz bezpłatną aplikację
 

O subwencji dla szkół branżowych

Na obradach WRDS w Kielcach jednogłośnie uchwalono stanowisko w sprawie rekomendacji na rzecz przyjęcia zmian w subwencji oświatowej, wynikającej z rozporządzenia ministra edukacji w sprawie sposobu podziału części oświatowej subwencji ogólnej dla jednostek samorządu terytorialnego w 2019 r.

Rada zwróciła uwagę na niską subwencję oświatową dla uczniów branżowych szkół I stopnia, będących młodocianymi pracownikami, którzy realizują praktyczną naukę zawodu u pracodawcy.

"Szkoły branżowe, które przyjmują uczniów i kierują ich na praktyczną naukę we własnych warsztatach otrzymują subwencję wskaźnikiem 0,24. Tego typu szkoła przyjmując ucznia, który praktyczną naukę zawodu realizuje u pracodawcy, otrzymuje subwencję wskaźnikiem 0,08. Z tego wynika, że szkoły branżowe z punktu widzenia ekonomicznego nie są zainteresowane przyjmowaniem uczniów odbywających praktyczną naukę u pracodawcy" - podsumował przedstawiciel Związku Rzemiosła Polskiego.

Źródło: Związek Rzemiosła Polskiego

VAT 2019. Komentarz do zmian od 1 września 2019 r. + VAT 2019. Komentarz. Aktualne zmiany w VAT

Komplet książek zawiera praktyczne omówienie każdego przepisu ustawy o podatku od towarów i usług.
Uwzględnia zmiany obowiązujące od 1 stycznia i 1 maja 2019 r., a także te, które wejdą w życie 1 września 2019 r. i listopada 2019 r. Omawia również zmiany które wejdą w życie w styczniu i kwietniu 2020 r.
Szczegółowo wskazuje, jak w ważnych kwestiach zmieniło się w ostatnim roku stanowisko krajowych sądów administracyjnych oraz organów podatkowych. Są w niej praktyczne tabele i prawie 300 przykładów pokazujących, jak rozliczać VAT.

Kup już za: 228.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od INFORRB Platforma Rachunkowości Budżetowej i Prawa Pracy
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK