do góry
Pobieranie danych...
 
data dodania: 12.08.2019
codzienne aktualności na pulpicie - pobierz bezpłatną aplikację
 

Posiłki profilaktyczne również w formie bonów, talonów, kuponów

Od 9 lipca 2019 r. weszły w życie nowe przepisy regulujące sposoby zapewnienia pracownikom zatrudnionym w warunkach szczególnie uciążliwych - bezpłatnych posiłków profilaktycznych . Dotychczas w przypadku gdy pracodawca nie miał możliwościwydawania posiłków ze względu na rodzaj wykonywanej przez pracownika pracy lub ze względów organizacyjnych, mógł zapewnić im w czasie pracy korzystanie z takich posiłków w punktach gastronomicznych. Drugim sposobem było przyrządzanie tych posiłków przez pracownika we własnym zakresie z otrzymanych od pracodawcy produktów.

Po zmianie rozszerzono katalog sposobów zapewnienia pracownikom posiłków profilaktycznych o możliwość zastosowania przez pracodawców bonów, kuponów, talonów żywieniowych oraz innych dowodów uprawniających do otrzymania na ich podstawie takich produktów lub posiłku. Dzięki temu pracodawcy (zwłaszcza mali i średni przedsiębiorcy) którzy nie mają możliwości logistycznych pozwalających na wydawanie tego typu posiłków swoim pracownikom, będą mogli spełnić ustawowy obowiązek wobec pracowników. Jest to duże ułatwienie dla przedsiębiorców zatrudniających pracowników w warunkach szczególnie uciążliwych.

Takie zmiany wprowadziło rozporządzenie Rady Ministrów z 12 czerwca 2019 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie profilaktycznych posiłków i napojów (Dz.U. z 2019 r., poz. 1160)

oprac. Agata Pinzuł

VAT 2019. Komentarz do zmian od 1 września 2019 r. + VAT 2019. Komentarz. Aktualne zmiany w VAT

Komplet książek zawiera praktyczne omówienie każdego przepisu ustawy o podatku od towarów i usług.
Uwzględnia zmiany obowiązujące od 1 stycznia i 1 maja 2019 r., a także te, które wejdą w życie 1 września 2019 r. i listopada 2019 r. Omawia również zmiany które wejdą w życie w styczniu i kwietniu 2020 r.
Szczegółowo wskazuje, jak w ważnych kwestiach zmieniło się w ostatnim roku stanowisko krajowych sądów administracyjnych oraz organów podatkowych. Są w niej praktyczne tabele i prawie 300 przykładów pokazujących, jak rozliczać VAT.

Kup już za: 228.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od INFORRB Platforma Rachunkowości Budżetowej i Prawa Pracy
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK