do góry
Pobieranie danych...
 
data dodania: 08.08.2019
codzienne aktualności na pulpicie - pobierz bezpłatną aplikację
 

Nowy wzór statystycznej karty wypadku przy pracy

Od 29 czerwca 2019 r. obowiązuje nowy wzór statystycznej karty wypadku przy pracy.

Został dostosowany do obecnie obowiązujących przepisów. Zmiana formularza ma na celu jego uproszczenie a także uszczegółowienie procesu jego wypełniania. Poza aktualizacją podstaw prawnych w części zaktualizowano brzmienie tabel:

  • "Liczba pracujących",
  • "Forma własności (FW) - klasyfikacja i oznaczenie kodowe (pytanie X3)",
  • "Umiejscowienie urazu - klasyfikacja i oznaczenie kodowe (pytanie 09)".

W zmienionym formularzu nadano także nowe brzmienie objaśnieniom do rodzaju miejsca wypadku.

Istotną zmianą jest także rezygnacja ze stosowania pieczęci pracodawcy. Miejsce przewidziane na pieczęć zastąpiono określeniem - dane pracodawcy (nazwa i adres). Jest to efekt przyjęcia przez Radę Ministrów dokumentu rządowego "Informacja dotycząca deregulacji obowiązku stosowania pieczęci/pieczątek przez obywateli i przedsiębiorców". Wprowadzenie tej zmiany ma korzystny wpływ na sektor tzw. "małej przedsiębiorczości".

Takie zmiany wprowadziło rozporządzenie Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z 4 czerwca 2019 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie statystycznej karty wypadku przy pracy (Dz.U. 2019 r., poz. 1106)

oprac. Agata Pinzuł

VAT 2019. Komentarz do zmian od 1 września 2019 r. + VAT 2019. Komentarz. Aktualne zmiany w VAT

Komplet książek zawiera praktyczne omówienie każdego przepisu ustawy o podatku od towarów i usług.
Uwzględnia zmiany obowiązujące od 1 stycznia i 1 maja 2019 r., a także te, które wejdą w życie 1 września 2019 r. i listopada 2019 r. Omawia również zmiany które wejdą w życie w styczniu i kwietniu 2020 r.
Szczegółowo wskazuje, jak w ważnych kwestiach zmieniło się w ostatnim roku stanowisko krajowych sądów administracyjnych oraz organów podatkowych. Są w niej praktyczne tabele i prawie 300 przykładów pokazujących, jak rozliczać VAT.

Kup już za: 228.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od INFORRB Platforma Rachunkowości Budżetowej i Prawa Pracy
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK