do góry
Pobieranie danych...
 
data dodania: 08.08.2019
codzienne aktualności na pulpicie - pobierz bezpłatną aplikację
 

Nowy wzór statystycznej karty wypadku przy pracy

Od 29 czerwca 2019 r. obowiązuje nowy wzór statystycznej karty wypadku przy pracy.

Został dostosowany do obecnie obowiązujących przepisów. Zmiana formularza ma na celu jego uproszczenie a także uszczegółowienie procesu jego wypełniania. Poza aktualizacją podstaw prawnych w części zaktualizowano brzmienie tabel:

  • "Liczba pracujących",
  • "Forma własności (FW) - klasyfikacja i oznaczenie kodowe (pytanie X3)",
  • "Umiejscowienie urazu - klasyfikacja i oznaczenie kodowe (pytanie 09)".

W zmienionym formularzu nadano także nowe brzmienie objaśnieniom do rodzaju miejsca wypadku.

Istotną zmianą jest także rezygnacja ze stosowania pieczęci pracodawcy. Miejsce przewidziane na pieczęć zastąpiono określeniem - dane pracodawcy (nazwa i adres). Jest to efekt przyjęcia przez Radę Ministrów dokumentu rządowego "Informacja dotycząca deregulacji obowiązku stosowania pieczęci/pieczątek przez obywateli i przedsiębiorców". Wprowadzenie tej zmiany ma korzystny wpływ na sektor tzw. "małej przedsiębiorczości".

Takie zmiany wprowadziło rozporządzenie Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z 4 czerwca 2019 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie statystycznej karty wypadku przy pracy (Dz.U. 2019 r., poz. 1106)

oprac. Agata Pinzuł

CN - Nowa matryca stawek VAT – Towary

1 kwietnia 2020 r. nastąpią dwie rewolucyjne zmiany dla podatników. Według nowych zasad będziemy klasyfikować usługi i ustalać stawki VAT. Każdy podatnik VAT musi prawidłowo zakwalifikować usługę, stosując aktualny numer CN zamiast dotychczasowego z PKWiU 2008. Po ustaleniu numeru CN musi przyporządkować właściwą stawkę VAT, gdyż nowa klasyfikacja spowoduje również zmianę stawek VAT na wiele produktów. Książka jest jedyną publikacją na rynku, która zawiera pełne zestawienie wszystkich towarów wymienionych w nowej klasyfikacji. Do każdej pozycji CN

Kup już za: 249.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od INFORRB Platforma Rachunkowości Budżetowej i Prawa Pracy
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK