do góry
Pobieranie danych...
 
data dodania: 22.07.2019
codzienne aktualności na pulpicie - pobierz bezpłatną aplikację
 

Sejm przyjął ustawę o utrzymaniu czystości i porządku w gminach

W miniony piątek Sejm przyjął poprawki Senatu do nowelizacji ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Teraz ustawa trafi do podpisu prezydenta.

Sejm zatwierdził w piątkowym głosowaniu 17 poprawek zgłoszonych przez Senat. Oznacza to, że nowelizację ustawy o ucpg od wejścia w życie dzieli tylko podpis prezydenta i opublikowanie w Dzienniku Ustaw.

Jedną z nowości przewidzianych w nowelizacji ustawy jest możliwość zwiększenia opłaty za śmieci dla tych mieszkańców, którzy nie segregują odpadów nawet do czterokrotności opłaty za odbiór odpadów posegregowanych.

Przyjęto również rozwiązania umożliwiające samorządom dopłaty do opłaty śmieciowej. Na obniżki mogą liczyć mieszkańcy posiadający przydomowe kompostowniki.

Inna istotna zmiana polega na zniesienie regionów w gospodarce odpadami. Umożliwi to samorządom przekazywanie odpadów do zagospodarowania w dowolnym zakładzie w kraju, a nie – jak było do tej pory – tylko w obrębie regionu.

Teraz nowelizacja ustawy czeka jeszcze na podpis prezydenta i publikację w Dzienniku Ustaw.

oprac. Iwona Romańczuk

VAT 2019. Komentarz do zmian od 1 września 2019 r. + VAT 2019. Komentarz. Aktualne zmiany w VAT

Komplet książek zawiera praktyczne omówienie każdego przepisu ustawy o podatku od towarów i usług.
Uwzględnia zmiany obowiązujące od 1 stycznia i 1 maja 2019 r., a także te, które wejdą w życie 1 września 2019 r. i listopada 2019 r. Omawia również zmiany które wejdą w życie w styczniu i kwietniu 2020 r.
Szczegółowo wskazuje, jak w ważnych kwestiach zmieniło się w ostatnim roku stanowisko krajowych sądów administracyjnych oraz organów podatkowych. Są w niej praktyczne tabele i prawie 300 przykładów pokazujących, jak rozliczać VAT.

Kup już za: 228.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od INFORRB Platforma Rachunkowości Budżetowej i Prawa Pracy
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK