do góry
Pobieranie danych...
 
data dodania: 25.06.2019
codzienne aktualności na pulpicie - pobierz bezpłatną aplikację
 

OPP muszą złożyć sprawozdania merytoryczne do 15 lipca

Jeśli tego nie zrobią, to nie będą mogły się ubiegać o 1 proc. z PIT. Wyjątek dotyczy tych organizacji, które mają rok obrotowy inny niż kalendarzowy. Dla nich termin upływa 2 grudnia.

Fundacje i stowarzyszenia, które mają status organizacji pożytku publicznego (OPP), czyli jednocześnie posiadają prawo do otrzymywania 1 proc. PIT od podatników, muszą pamiętać, że zbliża się termin na złożenie sprawozdań do bazy OPP. Przepisy ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie wskazują, że organizacja pożytku publicznego zamieszcza zatwierdzone sprawozdanie finansowe i sprawozdanie merytoryczne ze swojej działalności w terminie do 15 lipca roku następującego po roku, za który składane są te dwa sprawozdania, na stronie podmiotowej Narodowego Instytutu Wolności (NIW) w Biuletynie Informacji Publicznej.

OPP, która nie dotrzyma tego terminu, nie zostaje uwzględniona w wykazie uprawnionych do otrzymywania 1 proc. podatku za dany rok. Dotyczy to tych organizacji, które uzyskały status OPP w latach wcześniejszych niż rok, za który składane jest rozliczenie podatkowe. Termin ten dotyczy oczywiście OPP, których rok obrotowy jest taki sam jak rok kalendarzowy. Dla tych OPP, których rok obrotowy różni się od roku kalendarzowego, graniczna data to 30 listopada. A ponieważ w tym roku przypada on w sobotę, to liczy się kolejny dzień roboczy, czyli 2 grudnia.

Redakcja INFORLEX

CN - Nowa matryca stawek VAT – Towary

1 kwietnia 2020 r. nastąpią dwie rewolucyjne zmiany dla podatników. Według nowych zasad będziemy klasyfikować usługi i ustalać stawki VAT. Każdy podatnik VAT musi prawidłowo zakwalifikować usługę, stosując aktualny numer CN zamiast dotychczasowego z PKWiU 2008. Po ustaleniu numeru CN musi przyporządkować właściwą stawkę VAT, gdyż nowa klasyfikacja spowoduje również zmianę stawek VAT na wiele produktów. Książka jest jedyną publikacją na rynku, która zawiera pełne zestawienie wszystkich towarów wymienionych w nowej klasyfikacji. Do każdej pozycji CN

Kup już za: 249.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od INFORRB Platforma Rachunkowości Budżetowej i Prawa Pracy
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK