do góry
Pobieranie danych...
 
data dodania: 25.06.2019
codzienne aktualności na pulpicie - pobierz bezpłatną aplikację
 

OPP muszą złożyć sprawozdania merytoryczne do 15 lipca

Jeśli tego nie zrobią, to nie będą mogły się ubiegać o 1 proc. z PIT. Wyjątek dotyczy tych organizacji, które mają rok obrotowy inny niż kalendarzowy. Dla nich termin upływa 2 grudnia.

Fundacje i stowarzyszenia, które mają status organizacji pożytku publicznego (OPP), czyli jednocześnie posiadają prawo do otrzymywania 1 proc. PIT od podatników, muszą pamiętać, że zbliża się termin na złożenie sprawozdań do bazy OPP. Przepisy ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie wskazują, że organizacja pożytku publicznego zamieszcza zatwierdzone sprawozdanie finansowe i sprawozdanie merytoryczne ze swojej działalności w terminie do 15 lipca roku następującego po roku, za który składane są te dwa sprawozdania, na stronie podmiotowej Narodowego Instytutu Wolności (NIW) w Biuletynie Informacji Publicznej.

OPP, która nie dotrzyma tego terminu, nie zostaje uwzględniona w wykazie uprawnionych do otrzymywania 1 proc. podatku za dany rok. Dotyczy to tych organizacji, które uzyskały status OPP w latach wcześniejszych niż rok, za który składane jest rozliczenie podatkowe. Termin ten dotyczy oczywiście OPP, których rok obrotowy jest taki sam jak rok kalendarzowy. Dla tych OPP, których rok obrotowy różni się od roku kalendarzowego, graniczna data to 30 listopada. A ponieważ w tym roku przypada on w sobotę, to liczy się kolejny dzień roboczy, czyli 2 grudnia.

Redakcja INFORLEX

RODO 2019. Plusy i minusy zmian od 4 maja

Publikacja zawiera omówienie wszystkich zmian wprowadzonych przez ustawę z 21 lutego 2019 r. o zmianie niektórych ustaw w związku z zapewnieniem stosowania rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych). Przejrzysta formuła publikacji pozwala na szybkie zapoznanie się ze zmianami wprowadzonymi w poszczególnych u

Kup już za: 79.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od INFORRB Platforma Rachunkowości Budżetowej i Prawa Pracy
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK