do góry
Pobieranie danych...
 
data dodania: 13.05.2019
codzienne aktualności na pulpicie - pobierz bezpłatną aplikację
 

Co się zmieni w podatkach

Projekty podatkowe, nad którymi pracuje Ministerstwo Finansów są już na ukończeniu i wkrótce trafią do konsultacji zewnętrznych - poinformował w piątek 10 maja 2019 r. wiceminister finansów Leszek Skiba.

W ramach pakietu fiskalnego, przedstawionego w lutym przez PiS, Ministerstwo Finansów pracuje nad projektami ustaw dot. obniżki pierwszej stawki PIT do 17 proc. z 18 proc., zerowego PITu dla podatników poniżej 26. roku życia oraz podwyższenia kosztów uzyskania przychodu.

MF w kwietniu przedstawił szczegóły projektów dot. zmian podatkowych. Wynika z nich m.in., że w ramach zerowego PIT-u do 26. roku życia zwolnione będą dochody do wysokości 42 tys. 764 zł w roku podatkowym; jeśli dochód będzie wyższy, to będzie opodatkowany według skali podatkowej. Ponadto, zapowiadana 17-proc. stawka PIT będzie dotyczyła dochodu do 42 tys. 764 zł.

Rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska, odnosząc się do propozycji MF, powiedziała, że są one "wstępne i będą jeszcze opracowywane w rządzie", a "w trakcie prac w Radzie Ministrów ten projekt będzie uzupełniany".

W połowie kwietnia MF poinformował, że zerowy PIT dla podatników poniżej 26. roku życia wejdzie w życie od 1 X 2019 r., natomiast stawka PIT 17 proc. i wyższe koszty uzyskania przychodów wejdą w życie od 2020 r.

Źródło: PAP

INFORLEX Twój Biznes KORONAWIRUS i tarcza antykryzysowa

Już w sprzedaży!

Kompleksowa baza wiedzy dla wszystkich, którzy zostali zmuszeni do stosowania nowych przepisów tzn. tarczy antykryzysowej. Doradzamy, odpowiadamy na pytania, interpretujemy przepisy. Wyjaśniamy, jak w praktyce korzystać z tarczy antykryzysowej, jak prawidłowo wypełniać i składać wnioski o pomoc, kto i na jakich zasadach może korzystać ze zwolnień ze składek ZUS. Teraz dwa dostępy w cenie jednego! Pracuj z domu! Dziel się dostępem ze współpracownikami.

Kup już za: 98.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od INFORRB Platforma Rachunkowości Budżetowej i Prawa Pracy
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK