do góry
Pobieranie danych...
 
data dodania: 23.04.2019
codzienne aktualności na pulpicie - pobierz bezpłatną aplikację
 

Głosowanie przez pełnomocników potwierdzane kopią pełnomocnictwa

Z początkiem marca 2019 r. weszły w życie zmiany w kodeksie spółek handlowych, które mają za zadanie poprawić sytuację prawną spółek, członków zarządu, wspólników, a także wierzycieli spółek handlowych. Warto zwrócić uwagę m.in. na zmiany dotyczące możliwości głosowania na zgromadzeniu wspólników przez pełnomocników.

Jeżeli ustawa lub umowa spółki nie zawierają ograniczeń, wspólnicy mogą uczestniczyć w zgromadzeniu wspólników oraz wykonywać prawo głosu przez pełnomocników. W tym celu pełnomocnicy mieli dotychczas obowiązek dołączać oryginał pełnomocnictwa do księgi protokołów (art. 243 § 2 i art. 421 § 3 k.s.h.).

W praktyce obowiązek ten był nie do zrealizowania. Dlatego ustawodawca zdecydował, że wystarczy tu dołączenie do księgi protokołów kopii pełnomocnictwa zamiast jego oryginału.

(na podst. E. Sławińska/MK nr 4/2019)

INFORLEX Twój Biznes KORONAWIRUS i tarcza antykryzysowa

Już w sprzedaży!

Kompleksowa baza wiedzy dla wszystkich, którzy zostali zmuszeni do stosowania nowych przepisów tzn. tarczy antykryzysowej. Doradzamy, odpowiadamy na pytania, interpretujemy przepisy. Wyjaśniamy, jak w praktyce korzystać z tarczy antykryzysowej, jak prawidłowo wypełniać i składać wnioski o pomoc, kto i na jakich zasadach może korzystać ze zwolnień ze składek ZUS. Teraz dwa dostępy w cenie jednego! Pracuj z domu! Dziel się dostępem ze współpracownikami.

Kup już za: 98.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od INFORRB Platforma Rachunkowości Budżetowej i Prawa Pracy
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK