do góry
Pobieranie danych...
 
data dodania: 19.04.2019
codzienne aktualności na pulpicie - pobierz bezpłatną aplikację
 

Uznawanie kwalifikacji nabytych w Wielkiej Brytanii po brexicie

Sejm uchwalił ustawę o uregulowaniu niektórych spraw związanych z uznawaniem kwalifikacji zawodowych w związku z wystąpieniem Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej z Unii Europejskiej i Europejskiej Wspólnoty Atomowej w przypadku bezumownego wyjścia Wielkiej Brytanii z UE. Reguluje ona zasady uznawania w Polsce kwalifikacji zawodowych nabytych przez Polaków oraz obywateli pozostałych państw Unii Europejskiej w Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.

Ustawa przewiduje, że decyzje o uznaniu w RP kwalifikacji zawodowych do wykonywania zawodu regulowanego albo do podejmowania lub wykonywania działalności regulowanej oraz decyzje o uznaniu kwalifikacji zawodowych w celu przyznania częściowego dostępu do zawodu regulowanego, nabytych w Zjednoczonym Królestwie lub innym państwie członkowskim – wydane przed dniem wejścia w życie ustawy zachowują moc. Postępowania wszczęte i niezakończone przed dniem wejścia w życie ustawy będą prowadzone, jednak nie dłużej niż przez okres 42 miesięcy od dnia wejścia w życie ustawy. Po upływie tego okresu niezakończone postępowania zostaną umorzone. Uznano, że wygasają decyzje o uznaniu kwalifikacji zawodowych usługodawcy wydane przed dniem wejścia w życie ustawy, których stroną jest obywatel Zjednoczonego Królestwa albo członek jego rodziny. Postępowania wszczęte i niezakończone przed dniem wejścia w życie ustawy, co do zasady, będą umarzane. Ustawa wejdzie w życie z dniem wystąpienia Zjednoczonego Królestwa z Unii Europejskiej bez zawarcia umowy.

Ustawa z 15 marca 2019 r. o uregulowaniu niektórych spraw związanych z uznawaniem kwalifikacji zawodowych w związku z wystąpieniem Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej z Unii Europejskiej i Europejskiej Wspólnoty Energii Atomowej bez zawarcia umowy, o której mowa w art. 50 ust. 2 Traktatu o Unii Europejskiej – Dz.U. z 2 kwietnia 2019 r. poz. 621

opraz. Anna Seroczyńska

INFORLEX Twój Biznes KORONAWIRUS i tarcza antykryzysowa

Już w sprzedaży!

Kompleksowa baza wiedzy dla wszystkich, którzy zostali zmuszeni do stosowania nowych przepisów tzn. tarczy antykryzysowej. Doradzamy, odpowiadamy na pytania, interpretujemy przepisy. Wyjaśniamy, jak w praktyce korzystać z tarczy antykryzysowej, jak prawidłowo wypełniać i składać wnioski o pomoc, kto i na jakich zasadach może korzystać ze zwolnień ze składek ZUS. Teraz dwa dostępy w cenie jednego! Pracuj z domu! Dziel się dostępem ze współpracownikami.

Kup już za: 98.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od INFORRB Platforma Rachunkowości Budżetowej i Prawa Pracy
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK