do góry
Pobieranie danych...
 
data dodania: 16.04.2019
codzienne aktualności na pulpicie - pobierz bezpłatną aplikację
 

Ministerstwo Cyfryzacji zachęca do wysyłania pism ogólnych

Pismo ogólne służy do komunikacji z administracją w sprawach, które można załatwić przez Internet i które nie mają oddzielnych formularzy. Za jego pomocą można zadać pytanie, napisać wyjaśnienie, złożyć zażalenie, żądanie, podanie lub wniosek. Resort cyfryzacji namawia, by pisma ogólne wysyłać on line.

Resort cyfryzacji namawia obywateli do wysyłania pism ogólnych do administracji za pośrednictwem internetu. I udziela rady, jak to zrobić.

Jak to zrobić

Otóż należy wejść na Obywatel.gov.pl lub gov.pl i wybrać kartę produktu "Wyślij pismo ogólne".

Należy uzupełnić formularz na komputerze i wyłać na elektroniczną skrzynkę podawczą. Po chwili obywatel dostanie elektroniczne urzędowe poświadczenie przedłożenia pisma (UPP). To potwierdzenie jest tak samo ważne jak potwierdzenie odbioru listu poleconego, który wysyła się pocztą tradycyjną. Zanim wyśle się pismo należy sprawdzić, czy nie ma formularza dla danej sprawy - na przykład jeśli chce się mieć dostęp do informacji publicznej, należy wysłać specjalny formularz do tego przeznaczony.

Trzeba założyć Profil Zaufany

Do skorzystania z usługi potrzebny jest Profil Zaufany, który pozwala potwierdzić tożsamość wysyłającego pismo.

Do kogo można wysłać pismo ogólne

Pismo ogólne można skierować do urzędu lub innego podmiotu publicznego, który ma elektroniczną skrzynkę podawczą na platformie ePUAP. Są to na przykład ministerstwa, urzędy gminy, urzędy centralne, urzędy skarbowe, szkoły publiczne, publiczne zakłady opieki zdrowotnej, sanepid. Za skorzystanie z pisma ogólnego nie trzeba płacić.

Źródło: Ministerstwo Cyfryzacji

Wynagrodzenia 2019. Rozliczanie płac w praktyce

Ustalenie wysokości wynagrodzenia oraz innych świadczeń pracowniczych, a także sporządzenie listy płac często sprawiają kłopoty służbom kadrowo-płacowym. Wynagrodzenie pracownika może składać się z wielu elementów. Najczęściej spotykanym systemem jest wypłata wynagrodzenia zasadniczego oraz ewentualnych dodatków.

Kup już za: 59.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od INFORRB Platforma Rachunkowości Budżetowej i Prawa Pracy
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK