do góry
Pobieranie danych...
 
data dodania: 15.04.2019
codzienne aktualności na pulpicie - pobierz bezpłatną aplikację
 

Gmina nie ustali już wzoru formularza deklaracji podatkowej

Ministerstwo Finansów przedstawiło projekty rozporządzeń do ustawy o podatkach i opłatach lokalnych. Są wśród nich m.in. jednolite dla całego kraju formularze deklaracji dot. podatku rolnego, leśnego, od nieruchomości oraz regulacje ws. przesyłania tych informacji drogą elektroniczną.

Opublikowane projekty dotyczą: wzorów informacji o nieruchomościach i obiektach budowlanych oraz deklaracji na podatek od nieruchomości; wzorów informacji o gruntach i deklaracji na podatek rolny; wzorów informacji o lasach i deklaracji na podatek leśny oraz sposobu przesyłania tych wszystkich danych za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

Projekt rozporządzeń są efektem nowelizacji ustawy o podatkach i opłatach lokalnych. Zgodnie z nią od 1 lipca 2019 r. zaczną obowiązywać nowe ogólnokrajowe formularze informacji i deklaracji podatkowych. Obecnie wzory tych informacji określają rady gmin; teraz jednolite dla całego kraju i obowiązujące w każdej gminie wzory określa minister finansów.

Nowe formularze będą mogły być składane w gminach wersji papierowej i elektronicznej.

Zgodnie z projektami opublikowanych rozporządzeń MF, informacje i deklaracje przesyłane drogą elektroniczną mogłyby być kierowane z wykorzystaniem: elektronicznej platformy usług administracji publicznej (ePUAP) lub innego systemu teleinformatycznego wskazanego na stronie Biuletynu Informacji Publicznej właściwego organu jednostki samorządu terytorialnego.

Projekty rozporządzeń zakładają zatem możliwość, że deklaracje podatkowe przesyłane drogą elektroniczną będę mogły być wysyłane "z wykorzystaniem własnych systemów teleinformatycznych jednostek samorządu terytorialnego".

Wszystkie projekty rozporządzeń dostępne są na stronie Rządowego Centrum Legislacji.

Źródło: samorzad.pap.pl

RODO 2019. Plusy i minusy zmian od 4 maja

Publikacja zawiera omówienie wszystkich zmian wprowadzonych przez ustawę z 21 lutego 2019 r. o zmianie niektórych ustaw w związku z zapewnieniem stosowania rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych). Przejrzysta formuła publikacji pozwala na szybkie zapoznanie się ze zmianami wprowadzonymi w poszczególnych u

Kup już za: 79.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od INFORRB Platforma Rachunkowości Budżetowej i Prawa Pracy
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK