do góry
Pobieranie danych...
 
data dodania: 12.04.2019
codzienne aktualności na pulpicie - pobierz bezpłatną aplikację
 

Obniżenie stawki PIT jeszcze w tym roku

Rząd pracuje nad kolejnymi zmianami w PIT. Dotyczą one nie tylko zerowego PIT dla młodych, ale również obniżki stawki PIT dla wszystkich do 17 proc. i podwojenia wysokości kosztów uzyskania przychodów . Proponowane zmiany miałyby zacząć obowiązywać już na jesieni tego roku.

Obecnie w resorcie trwają prace nad projektem przewidującym obniżenie PIT z 18% do 17% dla wszystkich podatników oraz podwojeniem wysokości kosztów uzyskania przychodów. Planowane zmiany miałyby zacząć obowiązywać już na jesieni br. Ponieważ są korzystne dla podatników rząd nie musi czekać z ich wprowadzeniem do początku 2020 r.

Oprac. Katarzyna Wojciechowska

Wynagrodzenia 2019. Rozliczanie płac w praktyce

Ustalenie wysokości wynagrodzenia oraz innych świadczeń pracowniczych, a także sporządzenie listy płac często sprawiają kłopoty służbom kadrowo-płacowym. Wynagrodzenie pracownika może składać się z wielu elementów. Najczęściej spotykanym systemem jest wypłata wynagrodzenia zasadniczego oraz ewentualnych dodatków.

Kup już za: 59.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od INFORRB Platforma Rachunkowości Budżetowej i Prawa Pracy
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK