do góry
Pobieranie danych...
 
data dodania: 08.04.2019
codzienne aktualności na pulpicie - pobierz bezpłatną aplikację
 

Monitoring przewozu odpadów - nowe obowiązki

Od 18 kwietnia 2019 r. w zgłoszeniu przewozu odpadów podmiot wysyłający, podmiot odbierający i przewoźnik będą zobowiązani do podania sześciocyfrowego kodu tych odpadów, zgodny z katalogiem odpadów określonym w przepisach o odpadach.

Odpady, w zależności od źródła ich powstawania, są podzielone na 20 grup oznaczonych kodami wskazującymi na ich rodzaj i ewentualne niebezpieczeństwo. Wprowadzenie obowiązku podawania kodu odpadów w zgłoszeniu przewozu ma umożliwić odróżnienie towarów niebędących odpadami od odpadów. Dzięki temu monitoring przewozu towarów ma być skuteczniejszy. (…)

E. Sławińska/MK nr 4/2019

Wynagrodzenia 2019. Rozliczanie płac w praktyce

Ustalenie wysokości wynagrodzenia oraz innych świadczeń pracowniczych, a także sporządzenie listy płac często sprawiają kłopoty służbom kadrowo-płacowym. Wynagrodzenie pracownika może składać się z wielu elementów. Najczęściej spotykanym systemem jest wypłata wynagrodzenia zasadniczego oraz ewentualnych dodatków.

Kup już za: 59.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od INFORRB Platforma Rachunkowości Budżetowej i Prawa Pracy
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK