do góry
Pobieranie danych...
 
data dodania: 14.03.2019
codzienne aktualności na pulpicie - pobierz bezpłatną aplikację
 

CIT-8 tylko z podpisem kwalifikowanym

1 kwietnia upłynie termin na złożenie deklaracji rocznych dla podatników podatku dochodowego od osób prawnych. Deklaracje CIT-8 i CIT-8AB należy podpisać podpisem kwalifikowanym.

Podatnicy podatku dochodowego od osób prawnych powinni złożyć deklaracje roczne do końca trzeciego miesiąca roku następującego po roku podatkowym, w którym powstał obowiązek zapłaty podatku. W przypadku podatników mających kalendarzowy rok podatkowy, ponieważ 31 marca 2019 r. przypada w niedzielę, termin ulega przesunięciu na 1 kwietnia 2019 r. W tym samym terminie złożą deklaracje roczne podatnicy CIT, którzy dokonali zmiany roku podatkowego w taki sposób, że kończy się on z końcem grudnia 2018 r.

Deklaracje CIT-8 i CIT-8AB należy podpisać podpisem kwalifikowanym. Nie ma tu możliwości stosowania podpisu zaufanego lub zestawu danych autoryzujących.

Dla podatników CIT oznacza to konieczność posiadania podpisu elektronicznego (kwalifikowanego) lub zlecenia wysyłki deklaracji osobie mającej taki podpis (np. biuru rachunkowemu). Jeżeli podatnik CIT zleca wysyłanie deklaracji osobom trzecim ma obowiązek przekazania pełnomocnictwa do wysyłki deklaracji, przekazanego drogą tradycyjną na druku UPL-1.

RODO 2019. Plusy i minusy zmian od 4 maja

Publikacja zawiera omówienie wszystkich zmian wprowadzonych przez ustawę z 21 lutego 2019 r. o zmianie niektórych ustaw w związku z zapewnieniem stosowania rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych). Przejrzysta formuła publikacji pozwala na szybkie zapoznanie się ze zmianami wprowadzonymi w poszczególnych u

Kup już za: 79.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od INFORRB Platforma Rachunkowości Budżetowej i Prawa Pracy
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK