do góry
Pobieranie danych...
 
data dodania: 08.02.2019
codzienne aktualności na pulpicie - pobierz bezpłatną aplikację
 

Co w ankiecie ws. zmian w przepisach o rachunkowości

Departament Rachunkowości i Rewizji Finansowej w Ministerstwie Finansów pragnie serdecznie podziękować wszystkim osobom i jednostkom, które wzięły udział w ankiecie poświęconej zebraniu opinii dotyczących rachunkowości.

Przeprowadzenie ankiety było częścią projektu BILANS. Celem ankiety było pozyskanie z rynku informacji na temat postrzegania prawa bilansowego (np. jego przejrzystości i trudności stosowania), a w konsekwencji poprawę jakości tego prawa.
 

Ankieta została przekazana organom administracji publicznej, kierownikom katedr rachunkowości uczelni wyższych oraz środowiskom zawodowym księgowych oraz biegłych rewidentów. Dodatkowo ankieta została udostępniona na stronie internetowej Ministerstwa Finansów w terminie 9 maja – 21 czerwca 2018 r. umożliwiło wyrażenie swojej opinii szerokiemu gronu respondentów, w tym m.in. jednostkom gospodarczym, jednostkom samorządu terytorialnego, sądom, spółdzielniom mieszkaniowym oraz osobom fizycznym zainteresowanym ta tematyką.
 

Do dnia zakończenia ankiety do Departamentu Rachunkowości i Rewizji Finansowej wpłynęło 2 919 ankiet w formie elektronicznej, z czego 693 były kompletne, 2 226 uzupełniane częściowo, oraz 23 ankiety w formie papierowej.

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami ankiety (plik pdf 953 KB >>).

Źródło: Ministerstwo Finansów

Instrukcje księgowego. 65 praktycznych procedur z serwisem internetowym

Książka zawiera zestaw aktualnych i praktycznych instrukcji objaśniających wybrane procedury podatkowe, księgowe i kadrowe. Trudne i skomplikowane zagadnienia prawne i proceduralne przedstawiono w sposób prosty, zwięzły i przystępny przy użyciu zestawień, tabel, przewodników „krok po kroku”.

Kup już za: 83.20 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od INFORRB Platforma Rachunkowości Budżetowej i Prawa Pracy
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK